Новини про розповсюдження коронавірусу останнім часом у багатьох викликають неабияке роздратування. Але нічого не поробиш – хвороба продовжує ширитися світом, бо ж ні ліків, ні вакцини поки немає, хоча роботи у цьому напрямку ведуться більш ніж активно. Немало країн та окремих міст, задля подолання економічної кризи, відкрили свої ворота, проте деякі вже поспішають зачинити їх знову. Наприклад, ситуація із захворюваннями у Римі починає напружуватись, тому влада робить певні висновки та висуває не дуже популярні ініціативи.

Тести, обсервація та суворий контроль: все повертається на круги своя

Влада італійської області Лаціо стурбована зростанням заражень, імпортованих з-за кордону. У зв’язку з цим посадовці почали роботу над постановою, що посилює правила перетину кордону для осіб, які приїжджають з країн з неблагополучною епідеміологічною ситуацією.

Тільки за останні кілька днів у столичному аеропорту Фьюмічіно було виявлено 20 інфікованих громадян Бангладеш, які прибули з Дакки. Ситуація ускладнюється головним чином тим, що в більшості випадків обов’язковий 14-денний карантин, встановлений для прибуваючих з неєвропейських країн, часто не дотримується, а часом стає зовсім контрпродуктивним.

Зазвичай, новоприбулий ізолюється у квартирі, в якій живуть не тільки його найближчі родичі, а й численні співвітчизники. Всі ці люди фактично невиправдано піддають себе ризику зараження. Нерідко також дає збої механізм передачі інформації: поліцейські, які займаються перевіркою документів в аеропорту, далеко не завжди своєчасно інформують медичні служби про прибуття громадян з країн, в яких на даному етапі спостерігається інтенсивна циркуляція вірусу.

Для того, щоб розірвати цей небезпечний ланцюжок і зробити систему контролю більш ефективною, керівництво області Лаціо має намір розробити принципово нову схему. Очікується, що найближчим часом всіх тих, хто прилітає в аеропорт Фьюмічіно з вищезазначених регіонів або транзитом з будь-якої країни Шенгенської зони, зобов’яжуть зробити мазок на коронавірус прямо в аеропорту. Оскільки для отримання результату потрібно не менше 24 годин, на цей час дані особи будуть розміщені в готелях поблизу аеропорту або в інших установах, які вже використовувалися для карантину в недавньому минулому. У разі якщо результат тесту виявиться негативним, пасажиру буде дозволено продовжити подорож, але при цьому його все одно зобов’яжуть повідомляти про всі пересування та місце проживання. Якщо ж у гостя буде виявлений вірус, його примусово відправлять до лікарні або в установу, де він буде перебувати в ізоляції до тих пір, поки результат мазка не опиниться негативним.

Губернатор регіону Лаціо Нікола Дзінгаретті розраховує заручитися підтримкою уряду в найкоротші терміни для якнайшвидшого втілення цієї ініціативи в життя.

Коментарі