Пандемія коронавірусу торкнулася більшості будинків для людей похилого віку в Європі. Як пише іспанська El Pais, з початку епідемії в подібних центрах померли десятки тисяч чоловік, проте через брак тестів далеко не у всіх був діагностований COVID-19. Ідентична ситуація і в Італії – прокуратура вже почала розслідувати окремі випадки.

Занадто великі втрати

У ряді країн, наприклад, Норвегії чи Бельгії, саме на такі будинки припадає більше половини всіх смертей. За словами експертів, високий рівень смертності від COVID-19 пов’язаний з особливостями роботи пансіонатів для людей похилого віку. Це не дивно, адже там знаходяться мешканці старше 80 років, а вони – в групі ризику, тобто схильні до різних серйозних захворювань. Крім того, вони проживають всі разом і багато спілкуються між собою.

Ще один фактор, що впливає на поширення коронавірусу в будинках для людей похилого віку – архітектура подібних будівель. Багато що залежить від їх розміру, які там кімнати, чи можна їх розбити на сектори. Окремо стоїть питання про забезпечення медичного догляду до старту пандемії і які заходи були прийняті після. У кожній країні в будинках для літніх людей ці фактори поєднуються по-різному.

В Італії, наприклад, ситуація у пансіонатах для людей похилого віку вийшла з-під контролю ще на самому початку епідемії. З 1 лютого там померло 6 тисяч осіб, причому у 40 % з них були відповідні симптоми, але діагностику на COVID-19 провели менш ніж тисячі чоловік. За словами представника Вищого інституту охорони здоров’я Граціано Ондера, значна частина смертей припала на кінець березня. Прокуратура почала розслідування, порушення вже були виявлені в 17 % з 600 центрів, що функціонують в Італії. Так, з’ясувалося, що в одному з них (в Ломбардії) заражені жили в одній кімнаті зі здоровими, а керівництво приховувало істинне число померлих.

Не кращі справи й у Німеччині – Інститут Роберта Коха визнав, що в будинках престарілих померли не менше 1,4 тисячі осіб, що становить близько третини всіх випадків. Однак президент Німецького фонду захисту пацієнтів Юлен Бріш запевняє, що реальна кількість смертей в подібних центрах, які мають понад 830 тисяч місць, поки невідома. Інфекція була виявлена в країні ще в січні, але тестування почали проводити лише в березні.

Коментарі