В ситуації пандемії італійцям доведеться ще довго жити з масками та рукавичками. “Починається фаза 2”, – повідомив прем’єр-міністр Джузеппе Конте, пояснюючи, що “відповідальна поведінка кожного з нас буде принциповою. Якщо не дотримуватися запобіжних заходів, крива інфікування зросте і вийде з-під контролю”. Зокрема, керівник уряду наголошує на дотриманні соціальної відстані.

“Італія не перезапуститься, якщо не відновлять роботу підприємства. Для тих, хто вже отримав бонус у розмірі 600 євро ми експериментуємо з можливістю автоматичного поновлення. У наступному указі буде більше допомоги компаніям. Мета – збільшення не дотацій, а зайнятості”.

Роздрібна торгівля, за словами Конте, перезапуститься з 18 травня. А також запрацюють музеї, виставки та відновиться можливість тренувань для командних видів спорту. З 1 червня відкриваються бари, ресторани, перукарні та салони краси.

З 4 травня будуть дозволені поховання у присутності максимум 15 людей з масками та дотриманням дистанції. Однак богослужіння все ще залишатимуться під забороною. Указ прем’єр-міністра “виключає можливість святкувати месу з народом” і наштовхується на неприйняття єпископством. Уряд обіцяє у кілька найближчих днів розробити протокол щодо богослужінь, що дозволить якомога швидше забезпечити “участь вірних в літургійних урочистостях в умовах максимальної безпеки”. І тут же отримує критику від Наукового комітету. Зокрема, комітет вважає, що “участь віруючих у релігійних зібраннях може бути небезпечною, оскільки передбачає пересування значної кількості людей та тісні контакти під час Євхаристії”.

Тому, починаючи з 4 травня і “протягом наступних трьох тижнів” під час поступового ослаблення карантинних заходів, літургії з участю вірян відновлено не буде. До перегляду цього питання з суворим дотриманням віруючими соціальних дистанцій в умовах пандемії, уряд повернеться з 25 травня.

Коментарі