За два місяці карантину, хто тільки не брався за створення актуальної вакцини від коронавірусу. Ажіотаж зрозумілий – без ефективного препарату пандемія продовжить смертоносний хід планетою. Менше з тим, ще нікому не вдалося зробити прорив та винайти дієвий спосіб придушити інфекцію у зародку. І ось нещодавно авторитетний російський вчений заявив – вакцина вже на підході!

Планета завмерла в очікуванні: хто перший винайде препарат?

Вакцина від коронавірусу може з’явитися в Росії до кінця літа, заявив директор Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології імені Гамалії Олександр Гінзбург.

Він розповів, що близько місяця повинні зайняти доклінічні випробування на токсичність і реактогенність, після цього Міністерство охорони здоров’я дозволить випробувати вакцину на людях. Фахівець зазначив, що створена вакцина показала досить високу імуногенність під час дослідів на гризунах.

Гінзбург підкреслив: після реєстрації і початку виробництва вакцини не можна буде одразу зробити щеплення всім жителям країни. Але вчений додав, що МОЗ РФ задіє всі можливі потужності для виробництва вакцини.

Як вважає вірусолог, якщо SARS-CoV-2 не буде мутувати, то вакцина проти COVID-19 може увійти до національного календаря щеплень. На думку Гінзбурга, можлива друга і третя хвиля коронавірусу, оскільки інфекція прийшла всерйоз та надовго.

Вчений припустив, що розробники вже випробували вакцину на собі. За словами вірусолога, його колеги також готові зробити собі ін’єкцію – але не в рамках клінічних випробувань. Він пояснив, що такі дії ніяк не пов’язані з масовим виробництвом вакцини і їх не варто афішувати.

Нагадуємо: коронавірус SARS-CoV-2 (збудник COVID-19) вперше був виявлений в кінці грудня 2019 року в Китаї. На початку березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його спалах пандемією. Згідно з даними ВООЗ, наразі заражено майже 4,4 мільйона осіб, а понад 300 тисяч померли.

Коментарі