Враховуючи масові смерті медичного персоналу від коронавірусної інфекції, зрозумілим стає рішення замінити хоча б частину живих людей високотехнологічними машинами. І мова зараз не про апарати штучної вентиляції легень – у деяких лікарнях Італії за хворими на COVID-19 доглядають справжні роботи.

Зробімо це разом: металеві помічники у великій справі

Лікарня міста Варезе, що знаходиться у Ломбардії, нещодавно отримала партію з шести новеньких, блискучих, сучасних роботів. Лікарі – у захваті від цього! Машини візуально трохи схожі на людей, а щодо технічних характеристик та невразливості до вірусу – набагато їх перевершують.

Вони викликають усмішку на вустах молодих пацієнтів, а головна функція машин – захист лікарів. Як влучно висловився директор блоку інтенсивної терапії клініки Circolo Франческо Денталі, «роботи – невтомні помічники, що не в змозі заразитися та захворіти». І в цьому їх принципова перевага. Мобільні машини допомагають медикам відслідковувати життєво важливі параметри важких хворих, не заходячи до палати. Таким чином, це мінімізує контакт з високозаразними пацієнтами та знижує ризик захворювання серед лікарів і медсестер. Це величезне полегшення, що вселяє оптимізм та демонструє подальший вектор більш ефективної боротьби з пандемією.

Коментарі