Можливо, хтось з італійців не погодиться з даним твердженням, але у світі піца викликає стійку асоціацію з країною Апеннінського півострову. Мабуть, саме тому у Італії створили перший у державі піцамат. Робот ніколи не стомлюється, працює 24 години 7 днів на тиждень, йому не потрібні Covid-тести та маски. Тому – це ідеальне рішення в умовах пандемії. Але так вважають не всі – чому?

Від ЮНЕСКО до шеф-робота

Цікаво, що саме Італія, яка роками добивалася від Всесвітньої організації ЮНЕСКО внесення неаполітанської піци до переліку нематеріального спадку, вигадала піцамат. Наразі один з них стоїть на площі Болоньї у місті Римі. Якщо не знати, можна подумати, що це звичний автомат, який роздає напої та чіпси. Але все не так просто, тому що всередині піцамату знаходиться справжня кулінарна лабораторія.

Першим етапом є приготування тіста із води та борошна (у його класичному варіанті). Цим займається міксер, звичайно, без участі людини. Після чого тісто опиняється під пресом – таким чином воно перетворюється на кругле та тонке. Далі інгредієнти розкладаються згідно із замовленням клієнта. І тільки після цього піца випікається при температурі 380 градусів по Цельсію. Готовий виріб автоматично пакується у картонну коробку та видається покупцю. На все затрачується біля трьох хвилин часу.

Меню доволі скромне: піца «Маргарита», «Чотири сира», «Дьябло» та «Панчетта». Вартість сягає від чотирьох з половиною до 6 євро і це значно дешевше, ніж у будь-якій піцерії. Незрозуміло, чи приживеться новинка у Італії ,але деякі громадяни вже висловлюють протест, вважаючи, що ресторанний бізнес і без того знаходиться у сумному положенні, а піцамат зробить його ще гіршим.

Коментарі