Італійська компанія Pixies виготовила робота-двірника, який дуже скоро з’явиться на вулицях багатьох міст Апеннінського півострову. Стартап виграв у конкурсі Green Alley Award, тому його вважають прекрасною ідеєю боротьби з вуличним сміттям та брудом у міських умовах. Звичайно, час покаже, наскільки новинка себе виправдає, проте, порядку на вулицях, ймовірно, стане більше.

Сонячний прибиральник

Робота виготовлено із переробленого пластику, відновленого завдяки способу 3D друку. Гаджет нагадує невеличкий контейнер для збору сміття, оснащений щіткою. Він працює у автономному режимі, який забезпечується завдяки сонячній енергії. Щоб її акумулювати робот оснащений спеціальними сонячними панелями. Вони розташовані не тільки на гаджеті, але і на лавах, які одночасно виступатимуть у якості зарядних станцій.

Планується, що робот від компанії Pixies паркуватиметься якраз біля цих спеціальних лав, що будуть відправним точками для пластикового двірника. Згідно з підрахунками, адміністрації міст вважають, що зможуть зекономити близько 35 % муніципальних коштів, які традиційно виділяються на збір відходів та сміття.

Якщо даний експеримент себе виправдає, то подібні роботи-двірники з’являться у багатьох локаціях Італії. Їздити такі гаджети будуть заздалегідь спланованими маршрутами, а керуватися –за допомогою смарт-сенсору.

Коментарі