Різдвяний стіл відображає культуру та традиції італійців, є головним атрибутом свята, його основою, місцем, де збирається для теплого спілкування вся сім’я. Тому приготуванню різдвяних страв надають дуже великого значення. Що ж їдять італійці у Святвечір та в перший день Різдва?

Від риби до м’яса: смачні традиції свята

Вечір перед Різдвом входить до Великого посту, тому м’ясо їсти заборонено: у цей час італійці віддають перевагу овочевим та рибним стравам. У першу чергу – це смажений вугор, якого маринують у духмяних спеціях, а потім обробляють на грилі або пательні. На більшості різдвяних столів країни можна зустріти пасту та інші страви з морепродуктами, наприклад, лінгвіні з лобстером або канапе з вишуканим лососем та сиром Філадельфія.

Щодо різдвяного столу 25 грудня, то на ньому у повному обсязі присутні м’ясні страви. І перша з них – традиційні каппалетті, фаршировані курячою або свиною грудкою. Ця смакота плаває у апетитному, духмяному бульйоні.

Фарширований півень – страва, яку подають у багатьох регіонах Італії. Начиняють птаха телятиною, каштанами, пармезаном та свининою. І все це обов’язково щедро оздоблюють пряними, ароматними травами. До півня з рум’яною скоринкою прийнято пропонувати біле вино.

Ні один італійський різдвяний стіл не обходиться без золотого хліба «пандори» та традиційних кексів з ізюмом – панеттоне. Вважається, що до останнього десерту потрібно додавати мигдаль та цукати, проте, сучасні варіації можуть бути також з шоколадом та кремом.

Коментарі