«Зустрічай Різдво з сім’єю, а Великдень, з ким хочеш» – це прислів’я знайоме всім італійцям і гаряче підтримується суспільством. Різдво – головне свято Італії, яке дійсно прийнято зустрічати з рідними. Це свято завжди означає довгоочікувані подарунки, смачні наїдки, прекрасну атмосферу, а головне відчуття єдності з близькими людьми.

Велична ніч, прекрасна ніч: Різдво у Італії

Головним символом Natale, як називають Різдво у Італії, є вертеп. Імпровізований хлів населяють біблійні персонажі – Марія та Йосип, а от фігурку маленького Ісуса Христа, за традицією, додають 25 грудня, у день його народження. Саме тоді весь католицький світ співає: «Христос народився, славімо його!» Найбільш величний вертеп, звичайно, встановлено у Ватикані, біля собору Святого Петра, де фігури біблійних героїв виконані максимально реалістично та у натуральну величину.

Різдвяну ялинку в Італії прикрашають 8 грудня, у день, коли сталося непорочне зачаття. Цікаво, що раніше оздоблення ялинки не було обов’язковим – традиція прийшла і вкоренилася в Італії після Другої світової війни, у 50-х роки.

Традиційно, різдвяний колір, як і в багатьох країнах світу – червоний. Він використовується будь-де: на серветках, скатертинах, подушках, у одязі, елементах меблів, посуду, тощо. Також символом Різдва в Італії давно стала пуансетія, яку іноді називають Віфлеємською зіркою.

Різдво – мабуть, найпрекрасніше свято на Землі. Це час духовного відродження, єднання сімей, очікування дива. Дорослі відкривають свої подарунки ввечері 24 грудня, а діти знаходять їх  зранку, 25-го, у різдвяних черевичках. Презенти до цього довгоочікуваного свята часто купують ще на літніх базарах і зберігають до Святвечора. Багато хто досі виконує традиційний ритуал: залишає для Баббо Натале, італійського Санти, кухоль свіжого молока та солодощі.

Вже зараз у багатьох куточках планети витає дух радості – світ чекає Різдва!

Коментарі