Італія стала першою країною, яка серйозно підійшла до введення зелених перепусток масово, на всій території країни. З 15 жовтня без цього документу у буквальному сенсі не можна буде ступити й кроку. Проте багато громадян залишилися невдоволені цією ініціативою, тому вирішили зібрати підписи для проведення референдуму, щодо скасування Сovid-паспортів. Варто додати, що Італія – не єдина країна, де люди страйкують, вимагаючи дати їм вільно пересуватися та не переслідувати по причині відсутності зелених перепусток.

Референдуму бути?

Зараз активісти збирають підписи за проведення рефендуму, щодо обов’язкового введення Сovid-паспортів. Страйкарі посилаються на 32 статтю італійської Конституції, де сказано, що ніхто не може бути підданий лікуванню, окрім як по закону. Водночас італійська влада офіційно так і не заявила про введення обов’язкової вакцинації на території країни. Отож, такі рішення йдуть врозріз із законодавчою базою. Таким чином, якщо все робити правильно, то держава не має обмежувати громадянам доступ до тих послуг, які вони оплатили зі своєї зарплатні за рахунок податків.

Тим часом італійські ЗМІ називають цих людей замовниками та таємними агентами. Чим закінчиться референдум і чи буде він взагалі, поки що незрозуміло. Проте невдоволених ініціативою держави в Італії дуже багато. До речі серед тих, хто ініціює референдум, дуже багато професури та юристів, які вважають, що в майбутньому саме зелена перепустка стане єдиним способом цифрової ідентифікації людини.

Щоб провести плебісцит, треба зібрати мінімум 500 тисяч підписів до 30 жовтня. Далі їх треба передати до Конституційного Суду Італії, і без того завантаженого позовами від звільнених медиків та вчителів. Якщо все піде добре, то референдум зможуть провести не раніше 2022 року, а до того часу, скоріше за все, більша половина населення змушена вакцинуватися.

Коментарі