Багаточисельні позови, які було подано громадянами деяких провінцій, особливо постраждалих від коронавірусу, викликали майже миттєву реакцію слідчих органів – справою зацікавилася прокуратура. Почалися перші допити – поки що на черзі прем’єр-міністр та його колеги. Слідчі намагаються розібратися в ситуації та зробити висновки щодо ступеню службової недбалості вказаних посадовців.

Конте немає чого боятися: прем’єр-міністр висловив думку щодо допиту

Слідчі прокуратури м. Бергамо на чолі з Марією Крістіною Ротою прибули до Риму, щоб провести в п’ятницю допит прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте і міністрів охорони здоров’я і внутрішніх справ Роберто Сперанца і Лучани Ламорджезе.

Члени Кабміну як особи, які володіють інформацією про факти, що мали місце, повинні внести ясність у розслідування причин відмови від оголошення «червоною зоною» двох населених пунктів у районі Бергамо на півночі Італії – Нембро і Альдзано Ломбардо, в яких, починаючи з лютого місяця, кількість заражень збільшувалася у геометричній прогресії.

Згідно з поширеною думкою, своєчасне створення «червоної зони» могло значною мірою вплинути на зниження кількості жертв в провінції Бергамо, яка на сьогоднішній день вважається найбільш постраждалою в результаті пандемії коронавірусу. У період з березня по квітень смертність в даному районі збільшилася на 500 відсотків, в порівнянні з тим же часовим відрізком 2015-2019-го років.

Напередодні приїзду слідчих в інтерв’ю римській La Repubblica прем’єр Конте заявив, що не боїться допиту, і що його дії були продиктовані «наукою і совістю».

Коментарі