Нарешті настав час нестримних веселощів, яким не зможе завадити ні одна пандемія або політичні негаразди – з 8-го по 25 лютого у Венето стартує яскравий карнавал. Його відкрив традиційний парад, який пройшов вздовж берегів каналу Каннареджо. Давайте згадаємо декілька знаних (та можливо не всіма) фактів про це щорічне свято.

  • Венеціанський карнавал завжди починається рівно за 18 днів до Великого посту, а закінчується у Жирний вівторок, останній м’ясоїдний день.

  • Перші документальні згадки про це феєричне свято відносяться до 1094 року, хоча до XIII—XIV століть використання масок не було популярним.

  • З 1162 року Венеціанський карнавал став проводитися регулярно. Перше велике гуляння відбулося на площі Сан-Марко на честь перемоги над патріархом Аквілеї.

  • Рада Десяти у 1703 році заборонила маски, бо ними часто користувалися повії, а також під прикриттям штучної личини деякі громадяни виробляли небезпечні пустощі. Але вето проіснувало лише рік.

  • У 1797 році, після наполеонівської окупації, Венеціанський карнавал заборонили аж до 1979-го.

Тематика цьогорічного свята звучить так: «Гра, кохання та безумство». Більш ніж 300 акторів візьмуть участь у 150 заходах – балах, спектаклях, концертах та театральних постановках. Влада Венеції посилила заходи безпеки, встановивши на вулицях стереоскопічні датчики з камерами. Основні цікавинки чекають громадян та гостей міста у День Святого Валентина.

Коментарі