Краса, надійність і висока швидкість – ось те, чого все життя домагався від автомобіля Енцо Ансельмо Феррарі. Творець самої знаменитої марки гоночних машин народився 18 лютого 1898 року. На честь цієї визначної дати згадаємо деякі факти життя знаменитості.

  • [i]У 10 років Енцо вперше побачив автоперегони, у тринадцять – сів за кермо, а в 21 рік дебютував як автогонщик і залишався ним ще 10 років, поки не створив свою команду. І тільки потому Енцо переключився на автомобільне конструювання.
  • [i]Феррарі не був геніальним конструктором – він став талановитим менеджером. Найдивнішим авторським проектом Енцо залишився одномісний болід з двома двигунами спереду і ззаду. У 1935 році це була найшвидша машина в світі (325 км/ ч). Шкода, що вона виявилася занадто важкою і майже некерованою.
  • [i]Феррарі спочатку орієнтувався на спортивні авто, але був змушений випускати і звичайні – таким чином він фінансував гоночне відділення своєї компанії. Енцо ненавидів відволікатися від головної справи і просто копіював гоночні технології на пасажирські моделі. За це нинішні цінителі «Феррарі» в усьому світі щиро йому дякують.
  • [i]Знавці впізнають легендарну італійську марку навіть по звуку: будь-який двигун «Феррарі» відрізняється характерним тембром. Звук його мотора називають «голосом розкішного якості». Ще більш знані – характерний червоний колір та емблема: чорний кінь. За легендою, зобразити жеребця, який став дибки, Енцо Феррарі запропонували батьки італійського льотчика-аса, що загинув на Першій світовій війні, адже саме така емблема прикрашала його винищувач. Феррарі вирішив, що кінь принесе йому щастя, і з легким серцем помістив його на золотисто-жовтий фон з герба свого рідного міста Модени.
  • [i]У Енцо Феррарі були незрозумілі дивацтва, як для професійного гонщика. Він панічно боявся літаків, ніколи не користувався ліфтами і досить повільно писав. Чоловік так і не перейшов на кулькові ручки, а пір’яні чомусь заправляв виключно фіолетовим чорнилом.
  • [i]Феррарі прожив 90 років і брав участь в створенні найдорожчого автомобіля. Ним став випущений в 1963 році гоночний Ferrari 250 GTO. Тоді його вартість становила 18 000 доларів, причому Енцо мав особисто схвалити покупця. За весь час існування компанії виготовили лише 39 таких машин. У 2013 році одну з них продали з аукціону за 52 млн доларів.
Коментарі