Італійці великі любителі домашніх тварин. У присадибних озерах та у власних садах, на спеціально відгороджених ділянках утримують черепашок, у квартирах – котів та собак. Із населення 60 мільйонів жителів домашні тварини становлять близько 60,2 мільйона, це означає, що співвідношення між домашніми тваринами та населенням – 1 до 1. В італійських будинках проживає 7 мільйонів собак і ця цифра має тенденцію до постійного зростання.

Першою трендовою породою собак у 70-х роках минулого століття був коллі. Завдяки кіносеріалу, в якому знялася ніжна Лассі, всі раптом захотіли доброзичливої ​​вівчарки. У 90-х рр. її потіснила “далматинська мода”, “насаджена” анімаційним фільмом Діснея «Зарядка 101». ХХІ століття внесло власні корективи в уподобання італійцями чотирилапих гавкаючих друзів. 

Згідно з  опитуваннями населення в останні роки вдалося виявити 10 улюблених порід собак. Окремі популярні вподобання виявилися очікуваними, інші лише нещодавно увійшли в тренди. Отож десятка улюбленців у порядку спадання. 

10. Ротвейлер

Роками цю породу собак вважали “небезпечною”. Але, очевидно, що ця думка не відповідає дійсності, якщо ротвейлер зайняв десяту сходинку серед найубільш улюблених італійцями собак. Спершу його розмір може лякати, але насправді ротвейлер – гігант-добряк, як з дорослими, так і з дітьми.
Лише одне застереження: краще не тримати його в квартирі без саду.

9. Гончак

Динамічна та активна собака гончак лише нещодавно увійшла до цього рейтингу, як і ротвейлер. Ця порода має дві особливості: з одного боку вона мила з дітьми, з іншого – динамічна і вірна своєму господарю. Прогулянки з ним посеред природи дарують надзвичайні враження.

8. Французький бульдог

Завдяки соціальним мережам французький бульдог уже роками утримує першість. Він – спокійний і люблячий. Однак не лише репутація в соціальних мережах робить цю собаку однією з найулюбленіших порід. Життєрадісний характер та ласкава вдача приваблюють до нього все більше людей, особливо родин. Адже французький бульдог любить дітей. А, враховуючи невеликі розміри, він ідеальна собака для тих, хто живе в квартирі без саду.

7. Боксер

Ще один гігант з добрим серцем. Боксер обожнює довгі прогулянки на свіжому повітрі і щедро ділиться своєю любов’ю. Він дуже ніжний собака, придатний для сімейного життя з дітьми.

6. Чихуахуа

У 2000-х роках чихуахуа стали справжніми трендовими собаками завдяки Періс Хілтон та її цуценяті, яке вона носила з собою на всі події як знаменитість. Як порода, чихуахуа не дуже підходить для всіх, особливо якщо вдома є маленькі діти. Діти можуть “налякати” це майже кишенькове собаченя, яке є боязким від природи. Типовою для чихуахуа є їх надзвичайно сильна прихильність до свого господаря, тому важливо виховувати їх таким чином, щоб вони не стали надмірно ревнивими до інших тварин чи людей. Через невеликі розміри ця собака ідеальна для утримання в квартирі.

5. Джек Рассел тер’єр

Джек Рассел справжній вихор енергії та любові. Дуже активна та енергійна собака, саме тому потребує адекватної освіти, аби слухалася свого власника.
Крім того, господарі Джека Рассела повинні бути активними людьми, які займаються спортом, наприклад, бігом або іграми, такими як фрісбі. 

4. Золотистий ретривер

Золотистий ретривер лише на деякий час втратив подіум як улюблена собака італійців. Його врівноважений і спокійний характер робить ідеальною сімейною собакою. Навіть маленькі діти, які граються з ним не завжди обережно, знайдуть в ньому ідеального чотириногого друга. Золотистий ретривер дуже комунікабельний, завжди намагається догодити своєму власнику. Золотисті ретривери – справжні сімейні собаки.

3. Лабрадор

Лише віднедавна Лабрадор не займає першої позиції у списку. Однак ця собача порода й далі продовжує радувати багатьох італійців. Навряд чи будь-яка інша порода собак більш грайлива і любляча, ніж лабрадор, який обожнює гратися годинами. Лабрадор любить їсти, але, особливо в старшому віці, він ризикує проблемами, пов’язаними із зайвою вагою. Для любителів озера чи моря лабрадор – ідеальне товариство: він великий любитель води!

2. Англійський сетер

Надзвичайно активний і динамічний собака, якого застерігають за жодних обставин не закривати в квартирі. Англійський сетер прихильний за характером, ідеальний друг. Він любить перебувати з родиною і гратися на свіжому повітрі.

1. Німецька вівчарка

Першу позицію посідає німецька вівчарка. Справжній сімейний собака з сильним захисним інстинктом, вірний, надійний і уважний. З ним ніколи не бракує ніжності і захисту. Як і інші собаки-охоронці, він дуже розумний і любить перевершувати самого себе. Розвіяти його нудьгу допомогають грайливі виклики простих пошуків будь-чого.

Поза рейтингами: метис

Італійці все частіше обирають метисів із розплідників. Мати справу із щеням без родоводу – суцільна несподіванка: важко розпізнати породу, змішану в його ДНК, особливо в перші місяці життя, і тому потрібно бути готовим до всього. Ця “невизначеність”, однак, винагороджується жестом дарування сім’ї вашому новому чотириногому другові. Лише за це він назавжди буде прив’язаний до вас, і доводиме свою любов і прихильність щодня … кожним помахом хвоста.

Коментарі