У останні дні лютого 2020 року добігає кінця свято, яке сміливо можна вважати віддаленим конкурентом Венеціанського карнавалу – Carnevale d’Ivrea. У рамках заходу обов’язково планується завзята битва апельсинами, що проходить прямо на вулицях міста.

Карнавал у старовинному місті Іврея на північному заході Італії – улюблена розвага його мешканців напередодні Великого посту. Закінчується шоу у Жирний вівторок. Подивитися на нього приїздять туристи з усієї планети.

Костюмоване свято веде свою історію з часів Середньовіччя, коли людьми правили жорстокі феодали-самодури. Саме тоді жила смілива та відчайдушна красуня, яка вкоротила віку одному з таких пихатих вельмож.

Справа у тому, що правителі в ті часи зухвало присвоювали собі право першої шлюбної ночі на будь-якому весіллі. Тобто, якщо наречена сподобалася феодалові, то саме він ставав її першим чоловіком.

І ось одного разу, у 12-му столітті, дочка мельника на ім’я Віолетта перервала цю жахливу традицію. Коли чергового вельможу потягло «на солоденьке» і він запросив наречену до своїх покоїв, дівчина заколола феодала та викинула його голову з балкону. Стражники спробували піймати красуню, але люди захистили бідолашну і закидали вояків камінням.

Подейкують, що саме з тих пір і пішла традиція влаштовували бійку апельсинами (на цитрусові у сучасних умовах перетворилися ті самі древні каменюки). На період свята вулиці Івреї, які три доби заливає апельсиновий сік, символізують перемогу добра над злом та приносять неабияку радість городянам і гостям міста.

Коментарі