Українець Іван Лишик прийшов пішки з України в Італію. Мандрівка тривала 71 день, протягом яких сорокатрьохрічний хмельничанин здолав 2400 км. 

Цю подорож чоловік здійснив у пам’ять про свого прадіда Івана Котелька, який після Другої світової війни прийшов з Італії в Україну. 1914 року прадіда мобілізували до австро-угорського війська. В Італії молодий чоловік отримав поранення, а коли підлікувався, пішки повернувся на Батьківщину. Пращурова мандрівка тривала не більше місяця і за цей час він пройшов 1300 км. 

Іванові Лишику було лише два роки, коли прадід помер. Проте розповідь про пройдений ним делекий шлях з Італії в Україну в родині переповідалася з покоління в покоління і зворушила нащадка. Правнук вирішив повторити мандрівку пращура у зворотньому керунку – з України в Італію. 

Розпочав свій піший хід чоловік 2 липня з Хмельницького до українських Карпат. Далі через Татри в Альпи, до узбережжя Адріатичного моря і 10 вересня закінчив його у столиці Італії. Загалом Іван Лишик здолав шлях, що пролягав через шість європейських країн: Польщу, Словаччину, Австрію, Угорщину, Словенію, Італію.  

У мандрівку українець взяв із собою наплічник вагою 40 кг. У нього помістив намет, спальний мішок, їжу та одяг. Маршрут прокладав навмання, керуючись автомобільним атласом та зрідка компасом. У спеку чи дощ протягом дня йому вдавалося долати від 30 до 40 км. 

Шістдесять шість ночей спав у наметі в лісі, серед поля чи в горах, решту – у друзів. В Італії підійнявся на найвищу за весь свій маршрут вершину – 1200 м. На неї веде прокладена між двома горами дорога.  

Не враховуючи витрат на зворотню дорогу, мандрівка обійшлася Іванові у 740 євро. Найдешевшим для нього видався шлях через Словаччину, оскільки у цій країні і кава, і пиво коштують майже однаково – 1-1,50 євро. “У Словаччині я, можна скзати, “погуляв”, – жартує чоловік. 

Під час подорожі кілька разів українця спиняла поліція: один раз у Польщі, раз на кордоні Угорщина – Австрія і тричі в Італії. Проте завжди, після перевірки документів, почувши Іванову історію, поліція дозволяла продовжувати мандрівку, підбадьорливо супроводжуючи його автосиренами. 

Коментарі