(Із книги Лесі ОлендійІталія під мікроскопом“. Скорочено)

Назва містечка Предаппйо у регіоні Емілія-Романья Вікторії ні про що не говорила. Її з ЖаномЛукою туди привели його чергові мотозмагання. Спершу ЖанЛука повідомив, що вони їдуть на малу Батьківщину знаного італійського диктатора Муссоліні. Дорогою врешті згадав точну назву населеного пункту. Що вона знає про Беніто, крім історичних фактів? У нього й нині є прихильники серед італійців. Це ті, які вважають, що “проведені Муссоліні в Італії у 20-ті роки ХХ століття економічні реформи індустріально-аграрного зростання ― найкращі й найправильніші” з-поміж усіх, запроваджених наступними керівниками держави.

Є й послідовники окремих фашистських ідей Муссоліні. Не об’єднані в жодну партію, вони називають себе фашистами і переконують, що сучасний “фашизм ― це любов. Любов до сім’ї, любов до роботи, до Батьківщини, до історичної культури і повага до інших націй та кольорів шкіри. Ми ― не нацисти…”. “Ми за Італію сильну без НАТО”. Як Дуче, сучасні фашисти за повернення Римської імперії. Має Муссоліні теперішніх прихильників і серед тих, хто протистоїть економічному свавіллю чинних італійських органів контролю. Фасад одного ломбардійського підприємства з автодемонтажу прикрашає великий плакат зі словами «Vaffanculo Italia per due bicchieri di plastica». Над ними ― зображення Муссоліні. Власника цього підприємства оштрафували на 50 тис. євро за знайдені поміж залізяччям два маленьких пластикових стаканчика з під кави.

Беніто Муссоліні у Предаппйо живе й сьогодні ― пам’яттю стін батьківського будинку Casa natale. Тут від колишнього інтер’єру нічого не збереглося. Навіть ліжка, на якому хлопчаком спав майбутній лідер нації, немає. І яке могло б бути цікавим експонатом, оскільки навіть віддалено не нагадувало жодне з тих розкішних, на яких йому доводилося ночувати в роки диктаторства.

На першому поверсі будинку-музею ― змінні експозиції, що не мають жодного стосунку до постаті Беніто. На другому ― експонуються великі фотосвітлини з життя італійського вождя. У маленькій кімнаті крутяться відеокадри, що розповідають про час становлення фашистського режиму Дуче. На його власну родинну віллу «Carpena» і в крипту Муссоліні Вікторія не потрапила. Родинний маєток Беніто не відвідала зовсім не з причини господарювання на віллі духів покійного сімейства, яку в березні 2014-го на своїй веб-сторінці описало видання «Secolo d’Italia». Духи Вікторію б не відлякали. Її причина непотрапляння значно простіша: вілла знаходиться у Форлі, за кілька кілометрів від Предаппйо. А їхній бусик, яким вони приїхали на мотозмагання, потрібен ЖануЛуці для реалізації мети приїзду. У суботу він зайнятий організаційними питаннями підготовки, у неділю ― змаганнями.

“Одного чудового дня я здивую світ”, ― обіцяв матері маленький Беніто. Дивував за життя і продовжує дивувати й після смерті. Журналіст Лука Мауреллі стверджує, що фантазії про існування на віллі «Карпена» привида Муссоліні підтверджено відеозаписом. У серпні 2013-го група “Ghost hunter” із Падуї провела дослідження родинного маєтку Дуче аудіо-, відео-, фото- і термокамерами. Дух Беніто проявляє себе світловими сигналами, звуками і джерелами тепла вище норми. На його велосипеді зафіксовано інфрачервоні промені і гарячий глушник ― ніби давно покійний господар щойно повернувся з прогулянки. До власної статті Лука Мауреллі додає відео. Компанія офіційно досліджувала паранормальні явища всередині вілли ― салонне дзеркало, обідній стіл, ліжко. Спостереження проводилися у дні, що співпали з днем повернення 1957 року тіла Муссоліні для перепоховання на землю, де народився 30 серпня. У нічний час на верхніх поверхах вілли лунали постріли і звуки кроків, детектор електромагнітних полів фіксував зміни в коридорі першого поверху, пориви холодного повітря і специфічний запах у коридорі, що веде в студію Дуче. На його столі цифрові камери вловили збільшення інтенсивності світла.
Взаємодія з витоком відбувалася в основному в їдальні. Тепловізійні камери виявили теплові аномалії високої температури також на мотоциклі Дуче, на якому ніхто не сидів. В аномальних звуках при уважному прослуховуванні розрізняються слова “мама”, “йди сюди”, “він тут”. Вимову двох останніх слів ідентифікують до голосу дружини Муссоліні Ракель.

Аномалії спостерігалися всередині будинку у проміжок часу з 23.00 до 01.00, коли він був замкнений, і ніхто в ньому не знаходився.

Предаппйо ― місце зустрічі італійських фашистів. З’їжджаються сюди на різні дати, пов’язані з іменем і діяльністю Муссоліні. Саме для них у центрі містечка працює крамничка свастики, сувенірів і бюстів Дуче.

Коментарі