Будь-яку країну можна розглядати з двох боків – очима туриста та місцевого жителя. Є ще й третій аспект – він складається з вражень людей, які вирішили переїхати до певної держави на постійне місце проживання. Яка вона – Італія, на думку громадян, що вибрали ПМЖ? Виявляється, це не тільки смачна піца та знана романтична історія закоханих підлітків родів Монтеккі та Капулєтті. Є декілька ментальних нюансів, які не демонструють з порогу мандрівникам, але проживаючи на теренах країни, від подібних моментів важко відмахнутися.

  • Солодке неробство. Про обов`язкову іспанську сієсту знає увесь світ. А як справи складаються з відпочинком італійців? В країні соковитих олив сієста також є і триває як мінімум від першої до третьої години дня. Корінний мешканець Мілану або Риму серед купи нагальних справ не завжди віддасть перевагу терміновому виконанню своїх обов`язків – можливо, його романтична натура забажає спочатку випити чашку запашної кави чи, взагалі, з`їздити на природу, щоб зарядитися енергією. Мешканцям багатьох країн, існуючих у постійному авральному режимі, ця особливість видається дуже дивною.
  • Плач – корисний для здоров`я. Особливо дитячий – у цьому впевнена переважна більшість італійських батьків. Тому дитину, яка влаштувала істерику у громадському місті, просто обіймуть або посміхнуться невтішному ревуну, а потім будуть чекати, поки малюк вгамується сам. Тим більше подібний випадок нікого не збентежить і не змусить соромитися. Справа в тому, що плач – природній механізм для позбавлення від негативних емоцій, тому перешкоджати цьому процесу небажано.
  • Мафія та спагеті: позбавляємося стереотипів. Якщо потрібно не на жарт розізлити італійця – порівняйте його з доном Карліоне або ще з яким-небудь відомим мафіозі. Це гарантовано доведе вашого співбесідника до сказу. Є ще один 100-відсодковий спосіб: замовити у ресторані пасту або піцу з куркою. Справа у тому, що подібний рецепт майже не зустрічається у італійській кухні, натомість у кафе по усьому світу блюдо позиціонується у якості аутентичного.
  • Вино як вода.Італійці з дитинства полюбляють цей напій богів. Але головне правило – насолоджуватися, а не відключатися, тому мало хто дозволяє собі напиватися до зелених чоловічків. Змалку італійці вчаться віртуозно добирати вино до певних страв, а найбільш популярні сорти – сухі ігристі напої міцністю не більше 20 градусів.
  • З лиця води не пити. Це українське прислів`я ідеально підходить до ментальності італійських чоловіків. У більшості випадків вони недолюблюють дуже гарних жінок. Ідеальна кандидатура для шлюбу – дівчина середньої статури, в міру доглянута та самодостатня. Що можна сказати – критерії зрозумілі. Важливо, щоб і кавалер пред`являв до себе хоч якісь вимоги.

Можливо, багато хто заперечить: мовляв, непотрібно всіх рівняти під одну гребінку, але висновки завжди робляться з огляду на більшість населення. Слово місцевим жителям-українцям – чи так воно насправді, як здається збоку?

Коментарі