На планеті сотні країн і кожна з них унікальна та особлива. Зокрема, громадяни інших держав разюче відрізняються один від одного ставленням до своїх нащадків. Цікаво, під яким кутом дивляться на виховання дітей італійці? Назвемо декілька ключових аспектів.

  • Культ дітей. Малюків у Італії люблять до безтями, причому як своїх, так і чужих. Їм дозволяється все і навіть трохи більше – недарма у Європі діти саме з цієї країни вважаються найбільш розкутими та пустотливими (це особливо підтверджують працівники готелів). Є у такому підході як переваги, так і недоліки. Серед плюсів слід зазначити те, що вам завжди допоможуть занести дитячий візочок у автобус, подарують яскраву кульку маленькому вередуну та оточать чадо компліментами і увагою. А от мінус у тому, що незнайомі сеньйори, не дочекавшись власних внуків, так і мріють пообіймати чужого (навіть сплячого) малюка, або починають давати непрохані, а іноді й недоречні поради.
  • Так – пармезану, ні – гамбургерам! Насправді не існує ніякої середземноморської дієти, що про неї без упину говорять поборники здорового способу життя. Оливкове масло, тверді сири, свіжа риба, горіхи та овочі з фруктами – це повсякденне меню дорослих італійців та їх дітей. Діти у цій країні змалку знають, який соус підходить до будь-якого блюда та обізнані з декількома перевіреними рецептами смачних національних страв. Правда, у останній час засилля фаст-фудів та газованих напоїв стало настільки нав’язливим, що медичні працівники не на жарт стурбовані стрімким погіршенням здоров’ям підростаючого покоління та повсюдним ожирінням молоді.
  • Повага до батьків. У більшості італійських дітей любов до батьків всотується у буквальному сенсі з материнським молоком. Батько у сім’ї – це дійсно найкращий порадник та друг, а матір – взірець справжньої жінки. Тому, коли малюки підростають та вилітають з родинного гнізда, вони все одно піклуються про батьків і обов’язково приїздять на великі сімейні свята, такі як Різдво або Великдень. Є й інша сторона медалі: італійська свекруха або теща – ще те задоволення (хоча, звичайно, не можна сказати про всіх). Деякі сеньйори з надлишковою увагою придивляються до вибору сина або доньки, а також не соромляться озвучувати «конструктивну» критику у бік претендента на серце своєї безцінної дитини.

От таке воно – виховання по-італійські!

Коментарі