Брускетта – хрумкий шматок хлібних виробів з викладеними поверх нього різними смаколиками. На брускетти викладають все, що підказує фантазія. Вони як особливий вид бутербродів.  

У минулому люблена страва селян, а тепер смакована навіть у дорогих ресторанах Італії як закуска. На відміну від селян, які їли звичайні сухі шматки хліба, сьогоднішні брускетти – це спеціально підсушений хліб. Найкраще – на грилі. 

У містечку Предаппйо в регіоні Емілія-Романья, де народився італійський диктатор Беніто Муссоліні, працює брускеттерія, де готують найдовші у світі брускетти. 

«Gambacorta Anni 20» ― один із тих закладів, які мають власне обличчя і приваблюють відвідувачів авторськими стравами. Довжину брускетт у «Gambacorta Anni 20» клієнти можуть вибирати за власним бажанням. У закладі їх пропонують завдовжки 40 см, 80 см і… 1м 20 см. Тут навіть фестиваль на найдовшу брускетту започаткували. 

У меню закладу можна знайти також спеціальну хлібну випічку spianata.  
До власне вигаданих брускет та spianata у «Gambacorta Anni 20» варять власне пиво і виготовляють власну грапу. Грапа настоюється у величезних бутлях, напханих кольоровими фруктами. 

Найзнанішим у різних регіонах Італії видом брускетт є брускетти з викладеними на них порізаними кубиками помідорами, приправленими олією, сіллю, перцем, орігано, прикрашені листочком базиліка. Не зважаючи, на видиму простоту, у приготуванні брускетти надважливим є правильно підібранй хліб. Саме він визначає смак брускетти. 


Ідеальним для приготування брускетт вважається хліб casareccio, порізаний товщиною у 2 см. Проте, в залежності від інгредієнтів, що на нього викладають, використовують хліб з різного борошна, у тому числі pane integrale.

Коментарі