Італійські регіони відрізняються один від одного не тільки діалектикою, але в першу чергу – кухнею. А оскільки хліб – всьому голова і в Італії, то кожен італійський регіон просто зобов’язаний мати свій особливий сорт хліба.

Хлібом в Італії супроводжується майже кожен прийом їжі і використовується для так званого ритуалу «fare la scarpetta» – традиція італійського застілля, коли шматочком хліба після їжі витирається тарілка до чиста.

Регіон Абруццо славиться довгим півкілограмовим масивним хлібом «Pane di Cappella». В Абруццо є, також, хліб «Polifemo», буханець якого може досягати ваги в три кілограми.

У Калабрії можна поласувати хлібом «Ла-Пітта» – це тип focacci, виробленого із пшеничного борошна, або з твердої пшениці, або з обох видів борошна. Після додавання дріжджів в борошно потрібно замісити тонкі круглі коржі з отвором в середині. Вони можуть бути смаженими на сковороді або запеченими в духовці.

У Кампанії до столу подають «Pane cafone», вироблений в регіоні з дріжджів, з гладкою і круглою формою.

Емілія-Романья славиться хлібом «Piadina», розкатаним дерев’яним валиком і запеченим на плиті з теракоти.

Римське мистецтво пекарів виразилося в «Pane di Genzano». Через годину після заквашування хліб поміщається у великі дерев’яні заготовки, посипані «la cruschella», а потім хліб відстоюється годину, піднімається і готується на барбекю.

В Ломбардії хліб «Mantovano» має довгасту форму і важить від 100 грам до півкілограма.

У П’ємонті популярний «Mica», також підсолений хліб, який виготовляється недалеко від Турина. Кожен буханець повинний настоюватися одну ніч і важити 400-500 грам.

Апулія годує своїх гостей «Friselle», який виробляється в великих масштабах на території Лечче. Хліб готується в кілька стадій з додаванням ячменю. Крім того, в регіоні є ще й хліб «Альтамура», який також готується в регіоні Калабрія з додаванням солоду. Піднявшись, тісто ще раз замішується, після чого поміщається в піч.

У Сицилії подають до столу «Pane-forte» з кунжутом, – хліб, вага якого не перевищує 100 грам.

Тосканський «Pane toscano» славиться особливим смаком, не дивлячись на те, що він абсолютно прісний. Його інгредієнти – це мука з твердої пшениці, вода і дріжджі, без додавання солі.

У Сардинії люблять «Carasau», що проходить через піч кілька разів і роздувається після випічки. За такий довгий процес готування він також відомий як «дев’ята нота» (carta da musica).

У Трентіно-Альто-Адідже популярний житній «Pane di segale», на жаль, але його дістати стає все важче, оскільки жита через невигідність вирощування на ринку дуже мало.

В Умбрії готують хліб з пшеничного борошна, води, солі і дріжджів. Піднявшись, з’єднані хлібці відправляютьсяв піч, а у фінальній стадії розділяють.

Ну і нарешті в Венето ви можете порадувати себе неймовірно популярним на берегах Дніпра, Москви і Волги знаменитим «Чіабатта». Цей хліб з пшеничного борошна, води, оливкового масла і дріжджів.

Коментарі