Fettunta (Феттунта) – типова тосканська брускетта, виготовлена ​​з шматка хліба casereccio або integrale, підсмаженого і, за смаком, натертого часником. 

Fettunta con fagioli (Феттунта з квасолею) – одна з найдавніших та найулюбленіших страв шанувальників традиційної італійської кухні. Вона є об’єднанням двох типових страв з двох різних регіонів.

Традиційно феттунта з квасолею була однією із форм оплати сільських працівників із Ломбардії, які в час збирання оливок та винограду прибували в Тоскану на роботу. Спеціально для них готували ломбардський суп з квасолею cannellini, часником, шавлією, гострим перцем, олією, сіллю і помідорами. Суп подавався з феттунтою – шматочком підсмаженого і приправленого хліба. На феттунту наливали черпак квасолевого супу.

Страва наскільки проста, настільки поживна. Її споживання наповнювало трудівників необхідною для роботи енергією.

ІНГРЕДІЄНТИ 

скибка хліба casereccio або integrale (навіть не свіжого) 

оливкова олія extra vergine

зубець часнику

400-500 гр вареної квасолі cannellini

250 мл помідорової пасти 

шавлія (за смаком)

гострий перець (за смаком)

сіль

ПРИГОТУВАННЯ

Квасолю на ніч замочити у воді. Відварити. Можна купити вже готову. 

Якщо квасоля готується, у воду, в якій вона вариться, додати томатну пасту, гострий перець, кілька листків свіжої шавлії або чайну ложку сушеної, сіль. 

Якщо береться готова квасоля, процідити її від рідини. Квасолю відкласти на тарілку, до квасолевого розсолу додати всі вищезазначені інгредієнти і на маленькому вогні довести до кипіння. Додати квасолю і ще з хвилину потримати на вогні. 

Феттунта готується просто: достатньо підсмажити скибку хліба і натерти його часником, після чого викласти на тарілку.

Страву можна подавати трьома різними способами: 

1. У феттунту викладається лише квасоля.
2. У феттунту заливається весь квасолевий “суп”.  
3. До налитої в тарілку квасолевої страви подається шматок підсмаженого хліба, натертого часником.

Повноцінною ситною стравою вважається квасолевий “суп”, залитий у феттунту. Якщо ж це подається як гарнір або закуска, підійдуть два інших варіанти.

Коментарі