Відійшли у небуття ті часи, коли кукурудзяна каша вважалася стравою бідного люду. 

Полента, така ж традиційна страва італійських Альп, як банош в українських Карпатах. Кожна з цих кукурудзяних каш смачна по-своєму. На відміну від гуцульського баноша, який готують з кукурудзяного борошна на сметані з овочевого молока з додаванням бринзи, італійці сметани до кукурудзяного борошна не додають.

Більше того, в Італії знані два види поленти з різного борошна. Так, у регіоні Вальтеліна поленту готують, змішуючи темне гречане борошно з жовтим кукурудзяним. Називається вона полента таранья (polenta taragna). У процесі варіння додається вершкове масло і вальтелінський сир Casera. Їдять поленту таранью зазвичай з carne di cervo – тушкованим оленячим м’ясом. Рідше – з білими грибами.  

Основним інгредієнтом традиційної поленти є кукурудзяне борошно. А основну ноту смаку в будь-якому виді поленти створюють сири… може бути два, а то й три різних сорти (за бажанням). 

В італійських супермаркетах продають готову пресовану поленту. Удома її залишається лише розігріти і страва готова до споживання. Але ж хіба смак розігрітої може зрівнятися зі смаком свіжо приготовленої? Нагнала вам апетиту? Тож читайте уважно рецепт традиційної кукурудзяної поленти, купуйте необхідні інгредієнти, готуйте і смакуйте на здоров’я. 

ПОЛЕНТА З СИРОМ ГОРГОНЗОЛА

Залежно від того, якої консистенції бажаєте приготувати поленту, розраховуйте кількість кукурудзяного борошна на 1 л води. Так, із 300 гр борошна отримаєте “тверду” поленту. З 250 гр – середньої консистенції і з 200 гр борошна полента нагадуватиме картопляне пюре.  

Поленту варять у великій каструлі, а сам процес потребує терпіння. Протягом 40-60 хвилин готування поленту необхідно постійно повільно помішувати, додаючи сир, масло. Дрібка солі додається в уже варену поленту. 

Сир горгонзола м’якої консистенції можна додавати як під час процесу варіння, так і вже до готової страви. 

Коментарі