Фаворитами часу аперетиву в Італії, що розпочинається о 17 год. і на міланському Навільї продовжується і вночі, є два найпопулярніших італійських коктейлі Aperol spritz та Campari spritz.
Їх об’єднують дві спільних складових і обов’язкова апельсинка. А різнять третя складова, колір і смак.

Обидва алкогольні напої народилися у ХІХ столітті. Апероль, на відміну від Кампарі, видозмінювався. Родоначальника напою Spritz вперше створили австрійські солдати, що знаходилися в той час у Triveneto. Вояки експерементували, розбавляючи вино газованою водою. Оригінальний рецепт Spritz навчилися готувати в 20-30-х рр. ХХ століття на землях Prosecco. Напій складався із рівних пропорцій білого вина і соди.

Коктейль Aperol spritz з ігристим білим вином, газованою водою і додаванням гіркого напою апероль вперше почали готувати всередині минулого століття спершу у Венеції, потім у Падуї.

Campari spritz у тому ж ХІХ столітті створив у власній кав’ярні Гаспаре Кампарі. Згодом він засновнував виробництво Campari. Campari spritz вважається міланським коктейлем. На основі гіркого лікера Campari зі складом ароматних трав і фруктів готується чимало інших коктейлів.

Aperol spritz та Campari spritz, маючи усі складники, легко можна приготувати вдома.

У наполовину наповнену льодом склянку налити три частини prosecco, дві частини лікеру апероль або кампарі і трішки соди. Коктейль обов’язково прикрашається кружальцем апельсину.

У закладах, де готують аперетиви, до аперолю і кампарі подають різні закуски. Від найпостіших – оливки, чіпси, горішки до готових холодних і гарячих страв.

В залежності від місцярозташування закладу, коливаються й ціни на аперетиви. Так, у віддалених районах великих міст випити spritz та ще й добряче закусити-повечеряти можна й за 7-8 євро. У туристичних таке задоволення коштує 10 євро. А у сільських місцевостях Aperol spritz та Campari spritz із закускою подають і за 3-5 євро.

Коментарі