Італійці мають своє особливе ставлення до кави, для них це не просто напій, а ціла насолода. І це зрозуміло, адже Італія є країною, де традиції приготування та секрети кави дбайливо зберігаються і передаються з одного покоління в інше. Італію і каву не можна розділяти, ці дві речі просто неподільні.

Саме історія дозволяє нам зрозуміти чому саме Італія стала країною кави. В кінці 15 століття один італійський вчений написав цілий трактат про смачний і корисний напій з гірким присмаком. Після цієї заяви населення зацікавилося цим чудовим напоєм і почало його продавати як ліки від багатьох хвороб. Сам Папа Римський в той далекий час і благословив торгівлю кавою. Після цього її стали транспортувати в усі країни світу, але ціна на той час була неймовірно високою і дозволити собі купувати каву могли тільки багатії.

Саме з тих пір Італія стала займатися виготовленням напою, кожен раз дивуючи чимось новеньким. Вже з середини 16 століття почала працювати перша кав’ярня. Кава як пісня надихнула багатьох італійців відкрити затишні кафетерії, пройти повз які було неможливо. Кожен прохожий міг відчути, стоячи біля дверей,  цей прекрасний аромат кави.

Вже на початку 21 століття в Італії створили кавоварку, яка готувала ніжний і ароматний еспресо. Цей винахід зробив каву ще більш популярним напоєм. Для того, щоб кава відповідала усім стандартам, в 1998 році було створено Національний інститут еспресо. На сьогодні якість кави, виготовленої в Італії, ні в кого не викликає сумнівів.

Традиційним видом кави в Італії вважається еспресо, який займає в житті цієї країни дуже важливе місце. Подають такий напій в 75 мл чашці з товстим дном в формі еліпса. Але стандартна порція становить всього половину, тобто 35 мл. Італійці стверджують, що така форма дозволяє отримати від кави максимум задоволення. Еспресо посипають корицею або какао для більшої гармонії пінки і самої кави. Зварити такий напій може далеко не кожен, це підвладне лише досвідченим професіоналам, яких в Італії досить багато.

17 Квітня, за традицією, італійці щороку святкують День італійського Еспресо. У цьому грандіозному заході беруть участь близько 3-х тисяч кав’ярень щорічно. Тут можна спробувати унікальні авторські напої, дізнатися про новинки кавового обладнання та найсучасніші інновації  в світі кави. А також  взяти участь в майстер-класі  і купити смачну італійську каву. У всьому світі більшість країн відзначає День Кави в жовтні, але Італія має свою дату згідно з національними традиціями.

Коментарі