Італійці їдять свіжі фрукти цілий рік. Соковиті плоди зазвичай подають на десерт замість солодощів, а випічку – лише на сніданок. Можливо, в цьому і криється секрет стрункості місцевих жителів. Так які фрукти ростуть в Італії?

Італійці упевнені, що найсмачніші фрукти ростуть саме у них, тому вважають за краще купувати плоди у місцевих фермерів. У цьому є сенс, тому що теплий і сонячний клімат країни дійсно дуже хороший для садівництва. Тут вирощують багато сортів смачних фруктів, які обов’язково потрібно спробувати.

Лимони – це дуже популярні фрукти в Італії, додають їх не тільки в чай, а й подають до різних блюд – піци, спагетті, риби і просто використовують для прикраси столу. У страву йде соковита м’якоть і ароматна шкірка, з якої готують особливий італійський лимонний лікер під назвою «Лімончелло».

Справжньою гордістю для італійців є апельсини. Особливо цінуються червоні апельсини. Грунт і клімат Сицилії ідеально підходять для цих фруктів, тому вони виростають надзвичайно смачними і, звичайно, багатими на вітамін С. Вважається, що саме сезон апельсинів в Італії – це січень, а в продажу ці сонячні фрукти можна побачити з жовтня по травень.

Мандарини і клементини теж дуже популярні. Подають їх як в свіжому вигляді, так і додають в морозиво та інші італійські десерти. Продаються вони з листопада по березень.

Виноград прекрасно зріє на сонячних схилах Італії, наливаючись солодким соком. Вибір білих і синіх сортів дуже великий. Сезон винограду триває з липня по жовтень.

Обов’язково потрібно спробувати італійські кавуни: тут вони дійсно цукрові. Перші кавуни дозрівають вже в червні і до серпня можна насолоджуватися цими соковитими гігантськими ягодами. Вирощують в Італії і маленькі кавуни вагою приблизно 2,5 кг. Вони не менш смачні, ніж великі. Великі кавуни можна купувати не цілком, а, наприклад, взяти половину або чверть – продавець відріже потрібну частину і акуратно упакує.

Хурма з’являється на італійських прилавках в жовтні і продається до лютого. Існує кілька сортів цього солодкого і неймовірно корисного фрукта, і всі вони по-своєму чудові.

Інжир зазвичай продається в Італії два місяці: з серпня по вересень. Щоб спробувати найсмачніші і стиглі плоди, краще відправитися на південь країни – там вибір набагато більший, ніж на півночі. Інжир виростає в італійських садах особливо солодким.

Південь Італії відмінно підходить для вирощування персиків і нектаринів. З травня по червень можна ласувати ароматними плодами всіляких сортів, серед яких несмачні зустріти досить важко.

Плоди кактуса опунції – це, мабуть, найекзотичніші італійські фрукти. Кактуси опунції в Італії ростуть всюди, але для отримання плодів в промислових масштабах їх вирощують на спеціальних фермах. Купуючи цей фрукт, потрібно пам’ятати, що його поверхня покрита найдрібнішими колючками, які впиваються в шкіру. Знаючи це, італійці збирають плоди тільки в рукавичках. Перед їжею шкірку надрізають і знімають, а в їжу вживають тільки м’якоть, яка має вигляд желеподібної маси малинового кольору.

Коментарі