Італійська столиця тисячоліттями приваблювала мандрівників з усього світу. І нехай в наші дні вже не всі дороги ведуть в Рим, місто досі, як магніт, притягує туристів. Тож не дивно, адже Риму є що запропонувати шанувальникам античної культури і сучасного мистецтва, цінителям високої кухні і високої моди, любителям гучних вечірок і романтикам, які віддають перевагу неходженим стежкам і затишним вулицям.
Створення міста пов’язане з міфами. Всі знають про братів Ромула і Рема, вигодуваних вовчицею. Вони створили село, яке незабаром стало величним Римом. Але виник конфлікт між братами, який привів до загибелі Рема. Так першим царем Риму став Ромул.

Пам’ятки Риму, які є обов’язковими до відвідування, оскільки є “візитними картками” цього міста:

Ватикан: Собор святого Петра і Ватиканські музеї. Плануйте поїздку до Ватикану на цілий день і приїжджайте вранці, до відкриття, щоб мінімізувати для себе стояння в черзі. Відмінний час для відвідування – після великодню, це період, коли вхід в Базиліку Святого Петра безкоштовний. Обов’язково врахуйте, що вхід у Ватиканські музеї, де знаходиться знаменита Секстинська капела, знаходиться з іншого боку від площі Святого Петра.
Колізей – приголомшливий монумент. Вхід в Колізей платний і можна купити загальний квиток в Колізей і на Римський форму.
Римський форум – залишки колишньої величі від Римської імперії.
Пантеон – прекрасний храм в центрі Риму, з отвором в куполі.
Фонтан Треві – не забудьте загадати бажання! Але пильнуйте при цьому особисті речі.
Замок Святого Ангела і міст ангелів – знаходиться недалеко від Ватикану.
Площа (п’яцца) Навона – притулок для художників і творчих натур. В окрузі багато цікавих магазинчиків.
Іспанські сходи – дуже багатолюдна пам’ятка!
Вітторіано (Пам’ятник Віктору Еммануїлу II) – біла монументальна споруда, яку видно практично з будь-якої частини міста, побудоване на честь з’єднання Італії. Всередині два музеї – один присвячений флоту, а другий – національному визвольному руху (Рісорджіменто).
Галерея Боргезе.
Вілла Боргезе.
Катакомби Рима.
Вуста істини.
Терми Каракалли (імператорські лазні).
Базиліка Святого Павла за мурами.
Мавзолей Кая Цестія.

Коментарі