Чи багато ви знаєте про Італію? Данте і Леонардо да Вінчі, Колізей і Пізанська вежа, гірські і морські пейзажі, піца і макарони … Вирушаючи на відпочинок до Італії, непогано знати б про цю країну трохи більше стандартного тексту. Ми познайомимо вас з цифрами і фактами про Італію, які допоможуть краще зрозуміти країну і провести відпочинок «на відмінно».

40 000 000 зарубіжних гостей відвідують Італію щорічно. Найпопулярніші міста – Рим, Венеція і Флоренція.

У Римі розташовано близько 400 церков, 180 галерей і музеїв, 1500 фонтанів і стільки ж місць громадського харчування: ресторанів, піцерій та ін. Є від чого впасти в легку розгубленість. Але неможливо обійти всі визначні пам’ятки Рима за одну поїздку та покуштувати пасти в кожному з численних італійських закладів, також, не вдасться. Що ж робити? Відвідайте ТОП-10 улюблених туристами місць: Капітолій, Римські форуми, Колізей, Пантеон, Замок Св. Ангела, Собор Св. Петра, Пьяцца Навона, Іспанські сходи, Фонтан Треві і численні музеї.

80% території країни – передгір’я і гори. Висота найвищої з них, гори Монте Червіно – 4478 метрів. На півночі країни розкинулися Альпи зі своєю найвищою точкою – знаменитою горою Монблан (4807 м), уздовж Апеннінського півострова 1,2 тис. км тягнуться Апенніни (найвища – гора Корно, 2914 м). На півдні країни розташовані діючі і згаслі вулкани (Везувій, Етна, Стромболі).

Усередині Італії існує ще 2 держави: Сан – Маріно і Ватикан. Площа Ватикану – приблизно 0,44 кв. км. Це єдина держава в якій на ніч закривають ворота на замок. Сан-Марино – найстаріша держава Європи (виникла в 301 році н.е.), і також одна з найменших за площею (60,57 кв.км.) Населення цієї країни приблизно 30 000 жителів.

Понад 100 автобусних маршрутів прокладено по Риму, і всього 3 лінії метро там діє: помаранчева, синя і зелена. До речі, метро було відкрито в 1955 році. А ось наймолодше італійське метро чекає своїх пасажирів в столиці світової моди – Мілані. Метро включає в себе також 3 гілки: червону, зелену і жовту. У міланському метро встановлені торгові книжкові автомати, а по сусідству з ними – автомати з закусками і прохолодними напоями. Також «фішка» метро – сходи-піаніно. Кожна її щабель пофарбована як фортепіанна клавіша, і до того ж, видає відповідний звук, якщо на неї наступити.

12 км – довжина пробки в годину пік в місті Палермо, на вулиці viale Regione Siciliana. У «ТОПІ» міст з проблемним рухом виявилися також Рим, Турін, Мілан і Ліворно.

25 кг макаронних виробів на рік з’їдає кожен італієць.

В Італії налічується близько 56 сортів пасти і понад 2000 видів піци. Що й казати, в їжі тут знають толк! Однак їдять тут і інші страви: супи, різні види хліба, м’ясні делікатеси, різноманітні десерти. Кулінарною столицею Італії називають Болонью – батьківщину всесвітньо відомого і улюбленого гурманами соусу Болоньез, який готується з м’яса, моркви і цибулі.

17 – «нещасливе» число для забобонних італійців. Джерело страхів йде далеко в минуле. Якщо написати це число римськими цифрами, то вийде XVII. Переставивши цифри, отримуємо VIXI, що в перекладі з латині – «жив», тобто «Життя підійшла до кінця». Якщо 17 число випадає на п’ятницю, будьте впевнені – на цей день жоден італієць не намітить жодного важливого справи.

Коментарі