Озеро Комо розташоване приблизно в 50 км від Мілана, між провінціями Комо і Лекко. Озеро є третім за протяжністю на території Італії, після озер Гарда і Маджоре. Це найбільше озеро в регіоні Ломбардія, яке має характерну форму у вигляді перевернутої букви «ігрик», і має три відгалуження: Комо на південному заході, Лекко на південному сході і Колико на півночі. З його берегів відкривається безліч чудових панорам на типові села, чудові вілли і квітучі сади, які чекають відвідувачів, бажаючих відпочинку, розваг і культурних заходів поруч з природою.

Комо може похизуватися добре розвиненим рибальством, розведенням форелі, сиги, коропа, а також судноплавством.

Озеро Комо не тільки асоціюється з історією і культурою, але також є центром спортивних та інших розваг на відкритому повітрі для всіх любителів активного відпочинку. Влітку любителі водних видів спорту можуть займатися вітрильним спортом, веслуванням, вінд-серфінгом, кататися на аквабайках, водних лижах та каноє.

У точці злиття трьох рукавів озера, височіє Белладжо, з чудовими віллами, в числі яких вілла Сербеллоні і вілла Мельци, остання з яких відома своїм ботанічним садом. Просуваючись на південь, ми прибуваємо в Лекко. Тут обов’язково треба відвідати віллу Мандзоні, будинок-музей письменника Мандзоні. У північному напрямку можна відвідати чарівні «Борго» – малі міста, такі як Варенн, Беллана і Колико, де знаходиться Абатство Півонії.

Озеро Комо має всього один острівець під назвою Острів Комачіна. Він знаходиться в південно-західному рукаві водойми, неподалік міст Ленно і Белладжіо. До його пам’яток відносяться також форт 1169 року і базиліка Святої Еуфемії.

Коментарі