Озеро Гарда, знане в Італії як Lago di Garda – перше за величиною і третє за глибиною озеро країни. В своїй “Божественній комедії” Данте Алег’єрі, відомий флорентійський поет ХІІІ століття, називає це озеро Бенако (Benaco). Із такою назвою, ймовірно, кельтського походження, його знали в часи римської імперії. 

Сьогодні Benaco, а точніше Torri del Benaco – курортне містечко, омите водами озера Гарда, розташоване на відстані близько 40 км від Верони. Це – справжня оаза чистокровної Європи: в туристичний сезон на пляжах і на вулицях Torri del Benaco чутно переважно італійську, англійську та німецьку мови. Тут не зустрінеш жодного араба, мароккінця, індіанця. Африканців можна побачити і послухати лише в ресторанах як висококласних співаків. 

У Середньовіччя озеро почали називати Гарда. Його нова назва має германське походження і є однойменною назвою міста, що свідчить про давній – з 6 по 8 століття германський слід на цих італійських землях. 

Озеро Гарда народилося з розсталих льодовиків часів палеоліту. Складається з двадцяти п’яти приток, включаючи річку Сарку, а також Аріль, найкоротшу річку в світі, довжиною 175 метрів. Lago di Garda омиває землі п’яти островів, найвідомішим і найширшим з яких є острів Гарда. 

Озеро охоплює 370 км² території і “належить” трьом регіонам Італії: економічно незалежній гірській місцевості Трентіно-альто-Адіджі (провінція Тренто), Венето (провінція Верона) та Ломбардії (провінції Брешія). Із трьох найбільших італійських озер найбільше нагадує море Lago di Garda. Завдяки своєму кольору і соленому смаку води.

Термальні джерела озера Гарда відомі у всьому світі. Ними лікувалися ще давні римляни. Одним із найвідоміших та найважливіших історичних італійських туристичних курортів із термальними водами, знаним як “перлина островів та півостровів” на Lago di Garda, є містечко Сірміоне. 

Сірміоне розташовано на південному березі озера, між затоками Десенцано та Песк’єра. У своїх літературних творах красу Сірміоне описували Стендаль, Катулло, Лоуренс. І великий поет Гете під час подорожі до Італії у 1786 році також був вражений красою Сірміоне і озера Гарда. 

Цілющі термальні води – природній скарб Сірміоне, давньоримська архітектура Гротт-ді-Катулло, Рокка Скалігера – його історична та мистецька спадщина. 

Цінність сірміонських термальних вод Lago di Garda в їхньому унікальному та найважливішому елементі – сірчаній термальній сіль-бром-йодній воді, яка стихійно тече з глибини озера і здійснює 20-річну подорож, щоб збагатитися усіма цілющими елементами.  

Північна частина Lago di Garda оточена високими гірськими хребтами Альп, що надають йому форму фьорду і захищають місцевість від пронизливих вітрів. Завдяки чому клімат тут м’який, середземноморський.

Вітри, що дмуть на озері Гарда сприяють заняттям віндсерфінгом та вітрильним спортом. 

Для багатьох туристів Lago di Garda з його прозорою водою, м’яким кліматом і середземноморською рослинністю: оливковими та лимонними деревами, пальмами –  місце улюбленого відпочинку. Серед популярних напрямків – Ріва-дель-Гарда, Арко, Тенно, Торболе, Мальчезін, Десенцано, Гарда, Сірміоне, Лазізе, Бардоліно, Торрі дель Бенако.  

На узбережжі озера – багато пляжів. Для мандрівників із тваринами тут спеціально облаштовані собачі пляжі.  

Коментарі