На півночі Італії гармонійно ділять поміж собою водний простір три найбільших озера країни: Гарда, Lago Maggiore і Комо.

Lago Maggiore – друге за величиною озеро Італії, знане маєтками давнього аристократичного роду Борромео.

Нащадки Борромео живуть до нині. Кілька років тому у палаці на острові Isola Bella – одному з володінь роду на Lago Maggiore Борромео разом із родиною правителів Монако та численними гостями святкували найпишніше весілля року – Беатріче Борромео, колишньої моделі, італійської журналістки та телеведучої, з П’єром Реньє Стефано Казірагі, третім сином принцеси Монако Кароліни. На Isola Bella колись бували і Наполеон Бонапарт із Жозефіною, принцеса Діана…

Isola Bella, Isola Pescatori та Isola Madre

На Lago Maggiore родині Борромео крім Isola Bella належить Isola Madre та фортеця La Rocca Borromea у містечку Анжера. А на пагорбі в Ароні, аккурат навпроти анжерської фортеці, на іншому березі Lago Maggiore, височить пам’ятник-гігант заввишки 36 метрів. Це – велитенська скульптура одного з найзнаніших представників роду – святого Карло Борромео – кардинала і архиєпископа Міланського. Він усе своє життя опікувався убогими, а під час епідемії чуми віддав їм навіть своє ложе і очолював покаянні процесії, несучи важкий хрест.

Пам’ятник-гігант святому Карло Борромео в Ароні

Кожен із маєтків Борромео на Lago Maggiore заслуговує окремої уваги. Адже всі вони добре доглянуті. У численних залах палаців і замку, зокрема, представлені колекції килимів, старих книг, величезна колекція ляльок… Заворожують красою навколомаєткові сади. Алейками парку Isola Bella поважно походжають павичі і павичихи з малечею, на Isola Madre живуть й інші представники екзотичного птаства.

Острів рибалок або Isola Pescatori облюбував собі шматочок землі між островами Isola Bella та Isola Madre. Єдиний об’єкт архітектурного туристичного інтересу на острові – кількасотлітня маленька церква. На острів рибалок здебільшого пливуть посмакувати стравами з риби.

Цікавою пам’яткою давнини над Lago Maggiore, посередині озерної дороги з Арони до островів Борромео, височить наскельний монастир Santa Caterina del Sasso.

Наскельний монастир Santa Caterina del Sasso

“Кілометри кришталевої води – 66 км завдовжки і 10 завширки, площею 200 кв. км – омивають береги кількох населених пунктів двох регіонів північної Італії – Ломбардії (Lombardia) і П’ємонте (Piemonte). З іншого боку озера – італійські і швейцарські вершини Альп…” (із книги Лесі Олендій Mia Italia).

Lago Maggiore дружно ділять між собою Італія та Швейцарія. У швейцарському регіоні Тічіно Lago Maggiore бере свій початок із річки Тічіно. В Італії його крайною точкою є містечко Анжера.

До островів Борромео, монастиря Santa Caterina del Sasso та різних населених пунктів на берегах Lago Maggiore плаває водний транспорт на різні гаманці – громадський та приватний.

Коментарі