Torre Guaceto наразі єдина італійська природна оаза, нагороджена престижною премією Blue Park. 2019 року її внесено до списку кращих природних оаз світу. 

Номінантів на премію Blue Park визначає Інститут охорони морської природи – американський фонд, відомий своєю прихильністю до захисту морської екосистеми. 

Морський природний заповідник Torre Guaceto розташований в регіоні Апулія, уздовж узбережжя Адріатики верхнього Саленто, неподалік від Каровіньо та Бріндізі. Він займає ділянку берегової лінії від Пунта Пенни Гросса до скель Апані і саме в цій місцевості належить однойменному державному заповіднику.

Протягом кількох років ця територія надійно захищається. Флора і фауна тут чудово зберігаються завдяки великій опіці консорціуму, який керує оазою. Піщане дно та морська флора у заповіднику Torre Guaceto складають екосистему в ідеальному балансі, що сприяє розмноженню численних видів тварин.

Задля збереження цієї природньо багатої території, влада вжила конкретних заходів. Так, морський заповідник не надає доступу для зупинки будь-якого човна без спеціального дозволу. Одним із головних проектів, що реалізовуються в оазі Torre Guaceto є захист морських черепах шляхом порятунку, догляду та реабілітації проблемних особин.  

Torre Guaceto не випадково ввійшов у мережу Blue Park, що складається з 16 заповідних територій, які знаходяться у різних країнах світу. Кожна з них виділяється своєю прихильністю до захисту морського середовища та тварин, які в ньому мешкають.  У цьому італійська Салентова оаза може похвалитися чудовим рекордом: її екосистема є однією з найбагатших біорізноманіть у всьому Середземномор’ї. 

Коментарі