Апулія – це кришталево чисте море, скелі, історія та гастрономія. Мандрівки у такі місця наповнюють емоціями та яскравими враженнями, які кольоровими спогадами назавжди осідають в комірках пам’яті. 

Ось що вам необхідно відвідати, побачити, спробувати та скуштувати, плануючи поїздку в регіон Апулія.

Монополі

Місто, з видом на Адріатику, є одним з найактивніших портів у всьому регіоні. Оточене фортечними стінами Монополі (Monopoli), цікаве своїм чудовим історичним центром із типовими рисами раннього середньовіччя. У минулому це була імпозантна фортеця “мессапіка”, розташована біля кордону Peucezia.

Відвідання Монополі може стати чудовим досвідом, ще й тому, що місто не є частиною класичного туристичного маршруту. А, отже, позбавлене гамору туристичних натовпів. 

Це ідеальне місце, аби відчути атмосферу справжньої Апулії, найбільш мирної та справжньої. Тут знаходяться прекрасні пляжі, де можна милуватися захоплюючими заходами сонця. Одним із них є Капітоло – осередок нічного життя.

Дайвінг в Поліньяно

Відомий туристичний курорт Поліньяно (Polignano) – село, яке виходить на море зі скелястого плато, на якому воно стоїть, відкриваючи очам неймовірні пейзажі. Його зубчасте узбережжя характеризується безліччю невеликих вузьких і глибоких бухт, відомих під назвою “клинки”. Одна з них – Лама Монахіле (Lama Monachile), яка щорічно проводить Red Bull Cliff Diving – змагання з екстремального дайвінгу.

Поліньяно – ідеальне місце для тих, хто любить пірнати: його скелі пропонують адреналінові емоції, рекомендовані лише для найсміливіших. Кришталево чисті води Поліньяно готові вітати тих, хто наважиться кинутись їм в обійми.

 Альберобелло

Альберобелло (Alberobello) прославилося на весь світ завдяки своїм традиційним будинкам труллі. Білосніжні труллі – невеликі будинки з конусними дахівками, побудовані з вапняку, методом сухої кладки. Техніка зведення труллів сягає корінням ще в доісторичні часи і залишається актуальною в апулійській традиції до сьогодні. Труллі можна зустріти у різних місцевостях всього регіону, але особливо на них багатий історичний центр Альберобелло.

1996 року труллі з Альберобелло внесені у список пам’ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Чимало з них перетворені у хатинки для проживання туристів.

Скуштувати “ореккєтте”

“Ореккєтте” (le orecchiette) – типова апульська страва. Існує чимало рецептів, аби пізнати смак цієї традиційної італійської страви. Найвідоміший з них із Барі, який передбачає приготування “ореккєте” з зеленню ріпи. Для надання страві особливого смаку використовують й інші овочі, такі як цвітна капуста та брокколі.

Кожна область Апулії має свій типовий рецепт. Наприклад, у Саленто широко поширений варіант  “ореккєте” у томатному соусі з овечою рікоттою. 

Саліна Маргеріта-ді-Савойя 

Заповідник Саліна Маргеріта-ді-Савойя (Le saline di Margherita di Savoia) займає близько 20 км узбережжя північної Апулії і є одним з найбільших та найвідоміших у Європі. Його грунти надзвичайно багаті сіллю – середнє річне виробництво становить близько 5500000 тон солі, що ставить його на перше місце у Європі та друге у світі. 

Він є ідеальним природним середовищем існування для багатьох видів рослин та тварин. На території заповідника розташована природна обсерваторія Salpi Італійської ліги захисту птахів.   

Тут знаходиться і Salicornieto – характерне для цих місць особливе рослинне утворення. Узимку в Саліна Маргеріта-ді-Савойя зимують коралові чайки та рожеві фламінго.

Коментарі