Ельба – третій за величиною острів Італії ― після Сардинії та Сицилії, омитий водами Середземного моря. А Портоферрайо ― найбільше місто цього острова.

Вздовж берега, з круглою вежею Мартелло, оточеною морем, у Портоферрайо розтягнувся форт Лінгелла.
У минулі століття вежа слугувала місцем відбування покарання ув’язнених. Таку ж функцію виконували всі схожі вежі в Італії.

Найпривабливіша історична пам’ятка Портоферрайо ― наполеонівська резиденція, його зимовий палац. Тут він господарював менше року, після розгромної поразки в Лейпцігу. На засланні. І, хоча острів Ельба належав великому завойовникові законно, від стисненості простору імператора огортала глибока нудьга. Морський прибій і морські пейзажі його не тішили. Він же ж хотів заховати у власну кишеню всю Європу, великі міста і країни. А Ельба, за сучасними мірками, мабуть, нагадувала йому дрібноцентову монетку. Нічого особливого. Морські пейзажі для Наполеона ― не екзотика, він же ж родом із острова Корсика. Надивився.

Дорога на верхівку пагорба виводить до форту Фальконе ― фортечних стін, зведених у шістнадцятому столітті знаменитим сімейством Медічі для захисту міста від нападу ворогів. А неподалік і наполеонівська резиденція ― Палац Мулліні.

Не лише форт Фальконе, але й форт Стелла і форт Лінгелла ― всі ці споруди, що створювали в минулому потужну систему оборони, побудовані за розпорядженням Козімо I Медічі.

Палац Мулліні звели на місці старих вітряків. Саме тому він й успадкував цю назву. Адже mulino перекладається як вітряк. А джерела розповідають, що Наполеон особисто брав активну участь у проектуванні і створенні палацу і саду.

На Ельбі, крім уже згаданого наполеонівського Палацу Мулліні, що сьогодні працює як музей, як спогад про перебування на острові імператора, донині збереглася вілла-музей Сан-Мартіно. Знаходиться на відстані 5 км від Портоферрайо.

P.S. Туристичний сезон в Італії розпочинається в середині квітня і триває до середини жовтня. Цю інформацію необхідно враховувати, плануючи мандри до віддалених туристичних об’єктів.
Тільки в цей період відкриті для відвідування історичні будівлі і облаштовані в них музеї.

Коментарі