У долині Гран Сан Бернардо (Valle del Gran San Bernardo) розпочалися перші паради стародавніх масок наполеонівської традиції.

Карнавал Кумба Фрейда (Coumba Freida) – один з найцікавіших і найоригінальних карнавалів в Італії, перший, який розпочав маскарадну подію яскраво-червоними та синіми костюмами, що дуже нагадують наполеонівську традицію. Він проходить у Валле-д’Аоста, на Валле дель-Гран-Сан-Бернардо. Карнавал Кумба Фрейда проходить один за одним селами долини, стежками, якими йшов Наполеон під час спуску в Італію зі своєю армією.

Після стартового параду 11 січня в Олломонті, життєрадісна і колоритна бригада 25 січня з’явиться на вулицях Валпелліне. А згодом – у кожному населеному пункті Валле дель-Гран-Сан-Бернардо.

Кумба Фрейда означає “холодна долина”, символізуючи клімат узимку в цій місцевості, що піддається морозяному вітру і суворим низьким температурам. Народження Карнавалу пов’язано з дуже давніми обрядами та традиціями. Перші історично задокументовані відомості датуються 1467 роком, але поточні характеристики події пов’язані головним чином із проходженням у 1800 році в долину наполеонівської армії.

“Пов’язка” тобто процесія уніформових масок надихнулася саме парадом солдатів на чолі з великим французьким вождем. Згідно з іншою традицією, можливо, більш фантазійною, карнавал народився з нагоди весілля двох сільських простолюдинів. Жителі села відсвяткували його, замінивши звичайне вечірнє вбрання вигадливо химерним. 

Ландзетте, що є персонажами параду, носять дорогоцінний одяг ручної роботи, оздоблений бісером та блискітками. Їхні обличчя закриті білою маскою, що робить їх невпізнанними. Колись маски виготовлялися з дерева, а тепер – з гіпсу або пап’є-маше. У руках вони несуть кінський хвіст, а на пояс одягають ремінь, до якого прикріплений дзвін, мета якого, згідно з традицією, відганяти злих духів. Серед головних героїв параду – ведмідь, який символізує наближення весни, а символіка параду – хвости мулів, обереги, використовувані для вигнання небезпечних для долини руйнівних вітрів; червоний колір, який символізує силу та могутність і який здатний знищувати злі заклинання та нещастя.

Веселе та мальовниче товариство маскованих персонажів по черзі відвідує хутори та села долини. Хода проходить від будинку до будинку, зі святковими візитами поїсти, випити, посміятись, повеселитись, забавитись. В обмін на гостинність маски пропонують обряди на удачу, музику та танець разом із приймаючою сім’єю та з усім селом, щоб увінчатися короною. У цих візитах з любов’ю та без особливого смутку згадуються люди, які протягом року відійшли у засвіти. Ці неформальні візити – можливість відкрити для себе багато смачних місцевих продуктів, серед яких Jambon de Bosses Dop, la mocetta (особливий сорт сушеного м’яса, що нагадує брезаолу), знаменитий Lardo di Arnad, місцеві сири та багато інших смаколиків.

Коментарі