Італія має аж 55 об’єктів, занесених ЮНЕСКО до Списку всесвітньої спадщини.

Назва Всесвітньої спадщини є офіційною назвою цих районів відповідно до Конвенції про всесвітню спадщину, прийнятої Генеральною конференцією ЮНЕСКО 16 листопада 1972 року.

Метою цієї конвенції є визначення, відповідно до конкретних критеріїв, районів та місць, які представляють особливості, що мають особливе значення з культурної, мистецької, археологічної, екологічної чи ландшафтної точки зору.

З 55 об’єктів, включених до списку об’єктів всесвітньої спадщини, Італія займає перше місце серед усіх країн за кількістю нагород.
Це добре відомі місця, такі як Доломіти, місто Верона, Феррара та дельта По на півночі; історичний центр Сан-Джіміньяно та Флоренції та Риму, Вілла Адріана та Вілла Д’Есте в Тіволі, в Центральній Італії; археологічна область Помпеї, Геркуланум і Торре Аннунзіата, Сассі та парк скелястих церков Матера, узбережжя Амальфі, Еолійські острови тощо.
Усі місця, які хоча б раз у житті були об’єктом бажання подорожувати, щоб дізнатися про історію, мистецтво та культуру Бель-Паези.
З новим зобов’язанням Інституцій захистити ці активи, запрошення всіх – ознайомитись з ними краще, починаючи тут нашу подорож зачарованими місцями, сповненими життям, пристрастями та бажаннями.

Коментарі