На зимовий час в Італії традиційно припадає найбільша кількість свят. Це пов’язано з релігійними різдвяними святами, а також Новим роком, який італійці, як і інші європейці, відзначають дуже весело і широко.

Новий рік (Capodanno) – 1 січня

В Італії, як і в багатьох інших країнах, Новий рік святкується широко і з розмахом. Це час розпродажів, загадування бажань і зустрічі з друзями і сім’єю. В Італії є власний Дід Мороз – Баббо Натале.

Традиційно на новорічних столах в Італії можна покуштувати сочевицю, свинину, червону ікру, горіхи, індичку і вишукане біле вино. Як талісмани удачі в новорічну ніч прийнято класти монети на підвіконня і запалювати багато свічок.

Вулиці прикрашають всілякими декораціями, з переважанням червоного кольору, на площах встановлюються ялинки, а будинки переливаються світлом гірлянд. В Італії не прийнято проводити новорічну ніч сидячи вдома – найчастіше зустрічати новий рік всі виходять на вулиці і площі міст, які сяють вогнями феєрверків.

Хрещення (Epifania) – 6 січня

У це офіційне свято все віруючі відвідують Ватикан, де в Соборі Святого Петра проводиться ранкова проповідь Папи Римського.

Крім релігійних заходів, в Італії проводиться багато торжеств і святкових заходів. У Римі відкриваються ярмарки та карнавальні ходи, а у Венеції проходить чудовий карнавал на човнах.

Головна містична фігура свята – добра чаклунка Ла Бефана. Згідно з повір’ям, волхви по дорозі до народженого Ісуса зайшли в будинок до старенької Ла Бефану і розповіли їй про те, куди прямують. Вони запросили її піти з ними, однак, старенька відмовилася. Передумав через деякий час, старенька зібралася піти з волхвами до Ісуса, але було вже пізно. З того часу, як свідчить легенда, Ла Бефана літає по домівках вночі, щоб залишити дітям подарунки.

День абата Святого Антоніо (Giorno di Sant’Antonio abate) – 17 січня

День абата Святого Антоніо святкують по всій країні, але найбільше в південній і центральній частині Італії. Цей день не є офіційним святом.

Вважається, що абат Святий Антоніо є засновником чернецтва. Саме він одним з перших відрікся від цивілізації і вів аскетичне життя в складних природних умовах.

День Святої Інеси (Giorno di Sant’Inessa) – 21 січня

В цей неофіційний італійський свято в церкві імені Святої Агнеси (Sant’Agnese fuori le Mura) готують спеціальний плащ для Папи Римського з вовни благословенних овечок.

Коментарі