Приготування до зимових релігійних святкувань в Італії розпочинається ще задовго до їх настання. Парад офіційних грудневих свят відкривається 8 грудня і продовжується 25 та 26 грудня. У ці неробочі дні, як і в дні великих державних свят, зачинені майже всі магазини, за винятком окремих цілодобових супермаркетів, не працюють музеї, банки, установи.

Непорочне зачаття Пресвятої Діви Марії (Immacolata Concezione) – 8 грудная

Чому 8 грудня? Після століть теорій і богословських дебатів щодо народження і зачаття Діви Марії без первородного гріха, 8 грудня 1854 року Папа Пій ІХ видав офіційний документ Ineffabilis Deus, яким остаточно встановив “Непорочне зачаття” Марії.

Цього дня італійці, вшановуючи Богородицю, встановлюють і прикрашають різдвяну ялинку. Так розпочинається приготування до різдвяних святкувань.

У Римі на площі Іспанії розміщують статую Мадонни, яку освячує Папа Римський, а жителі міста покладають до неї вінки. У Неаполі на площі Ісуса в руки статуї Мадонни вкладають квіткові букети. У північних регіонах Італії в цей день прийнято дарувати подарунки дітям.

А на площі Навона в Римі, як і в багатьох інших містах Італії, 8 грудня вже відкривається святковий різдвяний ярмарок.

Католицьке Різдво (Natale) – 25 січня

 “Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi”, – кажуть італійці. А означає це, що свято народження Сина Божого традиційно повинно святкуватися в сімейно-родинному колі. На відміну від Великодня, який можна святкувати з ким завгодно.

Різдво в Італії – найочікуваніше свято. Адже потрібно приготувати коханим, рідним, друзям, партнерам подарунки, а на численних ярмарках та розпродажах встигнути купити модний одяг. Зазвичай на Різдво в Італії дарують солодкий символ свята панеттоне, нерідко в упакуваннях із пляшкою бульбашкового вина, сиром, цукерками та іншими смаколиками. Дітям купують іграшки.

Інтер’єри помешкань прийнято прикрашати невеличкими шопками з новонародженим Ісусом, Марією та Йосифом. У церквах і в різних локаціях населених пунктів в цей час виставляються цілі Вифлеємні містечка. Влаштовуються навіть експозиції присвячені народженню Сина Божого.

Перед Різдвом і весь наступний тиждень в Італії панує особлива чарівна атмосфера, тепла і таємнича, коли здається, що може статися будь-яке диво. Особливо це відчувається в італійських містах серед приголомшливої архітектури та пам’яток історії.

День Святого Стефана (Santo Stefano) – 26 січня

День Святого Стефана святкується на наступний день після Різдва.

У цей день розпочинається яскравий і найдавніший карнавал в італійському місті Путіньяно, у регіоні Апулья. Він є також найдовшим середземноморським карнавалом. Головною фігурою карнавалу є персонаж, який зображає Фарінеллі – відомого співака ХУІІ століття, справжнє ім’я якого було Карло Броскі. Фарінеллі вбирають в різнокольоровий костюм з пришитими дзвіночками на туфлях, комірі і ковпаку.

За традицією, наприкінці урочистої ходи, президент Фонду карнавалу від імені усіх організаторів заходу дарує вокальну свічку Комітету меценатів фестивалів (С. Стефано є меценатом Путіньяно).

Коментарі