Італія – ​​одна з країн, де туристу немає необхідності витрачати багато сил на пошук сувенірів. Навіть навпаки. Багатовікова історія країни, її чудова архітектура, старовинні традиції і знаменита на весь світ кухня, скоріше, змусять будь-якого гостя країни розгубитися від різноманіття всіляких сувенірів і пам’ятних подарунків.

Знаменитий сир Пармезан – король усіх сирів – головний, але не єдиний їстівний сувенір з Італії. Країна відома на весь світ своєю пастою – всілякими видами спагетті і макаронів. Придбати можна в будь-якому місті, будь-якого розміру, форми і кольору.

Те саме можна сказати і про спиртні напої, особливо, про вина – вибір просто величезний. Спиртні напої продаються як в звичайних пляшках, так і в оригінальних. Наприклад, у вигляді падаючої вежі в Пізі або дорогої сувенірної пляшки з муранського скла у Венеції. Деякі з вин можна купити на розлив, перед цим провівши дегустацію.

Славиться Італія і своїм оливковою олією, однією з кращих в світі. Знову ж правильним і найбільш корисним для здоров’я вибором буде зелене масло холодного віджиму.

З неїстівних сувенірів Італії можна виділити косметику на основі оливкового масла, листівки або альбоми з кращими видами Італії, книги і блокноти в шкіряній палітурці, вироби зі шкіри, якісні репродукції відомих картин і копії статуй відомих скульпторів, зменшені до певного розміру.

Зрозуміло, будь-яке місто має свої пам’ятки. Тому, магнітики, тарілки та інші стандартні для будь-якої країни сувеніри із зображенням головних визначних пам’яток в Італії не будуть винятком. Сюди ж відносяться і сувенірні майки, зменшені копії місцевих архітектурних пам’яток. Що ж стосується більш унікальних сувенірів, то про них слід сказати окремо.

Кращими венеціанськими сувенірами будуть вироби з оригінального муранського скла, міцного і важкого, але на диво тонкого. Це не тільки всілякі келихи, кубки, вази, графіни і статуетки, але і дуже красиві та унікальні прикраси з вкрапленнями справжнього золота. Вироби з венеціанського скла недешеві, але якість і ексклюзивність виправдовує вартість.

Ще один популярний сувенір з Венеції – карнавальна маска. Можна придбати як класичну маску персонажів традиційної італійської комедії, так і всілякі сучасні фантастичні маски. При цьому вартість буде залежати від матеріалу. Найдоступніші і поширені – з глини або гіпсу. Легкі маски з пап’є-маше будуть дорожче, а справжню шкіряну маску доведеться пошукати в галереях або антикварних магазинах.

В Римі можна придбати не тільки сувеніри притаманні цьому місту, а й сувеніри з інших міст, при цьому іноді такий варіант буде навіть дешевше. Що стосується унікальних римських сувенірів, то до них відносять статуетки гладіаторів, фігурки давньоримських патриціїв в тогах, копії старовинних римських монет, статуетки історичного символу міста – Капітолійської вовчиці і множинна релігійна символіка з «внутрішньої держави» – Ватикану. Незважаючи на те, що купити іконки, срібні статуетки, розарії та іншу релігійну атрибутику можна по всій країні, особливо цінними дані вироби вважаються після покупки саме в католицькій столиці. Колекціонери приходять в захват від барвистих поштових марок Ватикану.

Сицилія знаменита своїми керамічними і порцеляновими виробами, що продаються повсюди. Відмінним сувеніром буде маріонетка з традиційного сицилійського театру, фігурка Піноккіо. Крім того, місцеві умільці виготовляють різноманітні статуетки із застиглої лави Везувію, розписні музичні інструменти, як в натуральній величині, так і зменшені копії.

У будь-якому випадку, більшість італійських сувенірів доставить справжню радість їх майбутнім власникам, а не найдоступніші ціни на деякі з них свідчать про чудову якість і ексклюзивності.

Коментарі