У всьому світі відомі архаїчні закони американських штатів і британських графств, які увійшли в правове поле сучасності з часів перших поселенців і англійських лицарів. Через системи прецедентного права у Флориді не можна жінкам співати в купальнику, а в Британії не можна вивішувати ліжко з вікна. В Італії право регулюється кодексами законів, а не прецедентами, але і в цій країні є досить дивні норми, про які слід знати, особливо туристам, щоб не бути оштрафованим.

У Орбетелло, Тоскана, висять оголошення на англійській і німецькій, з інформацією про те, що забороняється залишати на пляжі в момент купання в морі різні предмети, серед них – на подив іноземних туристів – мокасини. Іноземці фотографують ці повідомлення і запитують про причини цієї заборони. Відповіді не знає ніхто.

На острові Капрі з 1963 року і до цих пір заборонено ходити в бахилах, оскільки вони шумлять. На цьому ж острові, з тієї ж причини, як і раніше актуальним є положення, яке забороняє використовувати паперові вертушки. В Алассіо, в Лігурії, не можна їсти в громадських місцях, а в сусідньому місті Альбіссола – заборонено що-небудь ставити на клумби і бордюри.

У Вольтрі, в районі Генуї, через випадки проведення нічного барбекю на пляжах, введена заборона на такого роду свята. У цьому ж місті до 200 євро штрафу загрожує тим, хто розбиває маленькі намети на пляжі, щоб забронювати собі місце на піску. У популярному місті Сан-Феліче-Чирчео регіону Лаціо заборонено розпалювати багаття на пляжі.

У відомому місті Сорренто на півдні вуличні художники можуть зупинятися в жодному місці не довше, ніж на чверть години, а ресторатори не можуть підходити до туристів і запрошувати їх в ресторани, – як говорить закон, – «нахабним і наполегливим чином». У Віареджо, в свою чергу, не можна класти ноги на лавку.

Коментарі