Італійські міста і села, навіть найстаровинніші, були змінені сучасністю, що перетворили їх в ту Італію, яку ми всі знаємо. Проте, в Італії можна знайти середньовічні містечка, які залишилися такими, якими вони були 500, а то і 1000 років назад.

Canale di Tenno – це одне з найкрасивіших середньовічних міських поселень в Італії, розташоване в районі Тенно в регіоні Трентіно.

Село розташоване в 600 метрах від оглядового майданчика, з якої ви можете побачити початок озера Гарда. Найперша згадка поселення відноситься до 1211 року, і до цих пір в цілості збереглася майже вся його центральна частина.

Після Другої світової війни село було частково покинуте і деякі будівлі пустували. Однак чарівність цього неймовірного поселення привернула увагу італійських художників та іноземних туристів, які викупили покинуті будинки.

Художник Джакомі Віттон з Турина буквально закохався в цю живописну місцину з моменту своєї першої появи на озері Гарда. Він написав багато картин цього місця, також, як і художник Джанні Лоннінотті і інші художники з-за кордону.

В даний час число жителів села становить 50 осіб, ці люди живуть за рахунок від туризму, в центрі знаходиться невеликий сувенірний магазин, а також крихітний винний льох, який часто змінює декор. Бюджет міста формується за рахунок пожертвувань, які кидають в вазу в центрі міста туристи.

В кінці села стоїть будинок художника Віттона, а в ньому музей, присвячений йому, який можна відвідати безкоштовно. У будинку художника досить часто проводяться організовані курси, виставки, концерти – також є місце, де зустрічаються художники. Щорічно проводиться захід під назвою «Rustico medioevo», де учасники, вдягнені в середньовічний одяг, показують хід дня і типову діяльність італійців сотні років назад.

Поруч з Тенно є невеликий замок з руїнах середньовічного села, однак замок є приватним і закритий для туристів. Але з багатьох місць в окрузі на нього відкривається прекрасний вид

Після входу в поселення відбувається усвідомлення того, що ти знаходишся в реальному світі. Кожна будівля, кожна деталь і кожен камінь, здається, говорять і несуть відлуння середньовічної метушні.

Коментарі