Людина, що володіє смаком та хорошими манерами згідно з правил хорошого тону, завжди користується успіхом в суспільстві, показує прекрасне враження. Манери і смак – це не чисто зовнішнє явище, манери є проявом внутрішньої культури людини, а внутрішній вигляд людини вказує на її смак.

Чайові

В основному чайові дають в таких же ситуаціях і в розмірах, що і в інших європейських країнах. У ресторанах і кафе в подяку за хороше обслуговування на чай прийнято давати 5-10% від суми рахунку. Якщо розплачуються чеками або кредитною карткою, то відповідну суму потрібно заплатити готівкою. В кафе і барах гроші залишають просто на тарілочці. Чайові, в принципі, прийнято давати таксистам (0,50-1,00 €), екскурсоводам (1-2 €), а також обслуговуючому номера персоналу в готелі.

Заборона на куріння

З січня 2005 р в громадських будівлях, в ресторанах і кафе в Італії курити заборонено. Паління дозволяється тільки в тих кафе або ресторанах, де для курців є добре провітрюваних зона, відокремлена стіною, що закривається автоматичними дверима.

Permesso, scusi

Не володіючи італійською мовою, добре запам’ятати обидва вирази, які звучать дуже часто і які можна вживати повсюдно: permesso і scusi (прошу вибачення і вибачте). Обидві форми прийнято вживати, наприклад, якщо треба кудись пройти, кого-небудь обігнати або задати питання.

Bella figura

Bella figura – гарний зовнішній вигляд – для більшості італійців і італійок просто внутрішня потреба. Навіть якщо мова йде всього лише про похід на пошту або на ринок за покупками, той, хто виходить з дому, любить одягнутися. Тим незрозумілішим або забавніше виглядають в очах італійців туристи, що входять в собор в пляжних капцях, або відвідувачі картинних галерей, одягнені в шорти, або розгулюють по старому місту навіть без майок.

Коментарі