Продуктами вітчизняного виробництва італійці не лише смакують. Вони їх ще й вшановують у тематичних музеях. І це аж ніяк не дивно. Адже про те, хто що їв, як готував, італійці розмовляють із задоволенням при кожній можливій нагоді: у магазинах, при купівлі речей побутового вжитку, в аеропортах при посадці на літак, а при дружніх зустрічах й поготів. 

Лише у місті Парма в регіоні Емілія-Романья працює чотири музеї, що розповідають відвідувачам історію, традиції та смаки типових продуктів автентичної землі. Кожний із них присвячений окремому виробу не лише виготовленому в Італії, але й його якості: сиру Parmigiano Reggiano, Prosciutto di Parma, Salame di Felino і навіть вітчизняним помідорам.  

Museo del parmigiano Reggiano

Музей знаного і цінованого в усьому світі італійського сиру Parmigiano Reggiano розташований у місті Соранья. Експозиція розташована у будівлі давнього молочного виробництва і зібрана з п’яти провінцій, у яких виробляється Парміджано-Реджано.

Виставка охоплює період між другою половиною ХІХ та першою половиною ХХ століття.
Представлені не лише предмети, що стосуються різних фаз переробки пармеджано, але й матеріал щодо гастрономічного використання продукту та його історія.

Museo del prosciutto di Parma

Музей пармського прошутто засновано у селі Лангірано. Тут проводиться навіть фестиваль шинки, а сам заклад знаходиться у величезному приміщенні колишнього Foro Boario – святому і водночас комерційному місці античного Риму. Ця земля, окреслена річкою По та гірськими хребтами Аппеннін, включаючи долини Enza і Stirone, пропонує найрізноманітніші м’ясні вироби найвищого гатунку. 

У музеї експонується весь процес виробництва вишуканих виробів пармського в’яленого м’яса.

Il Museo del pomodoro

Помідоровий музей знаходиться в Коллеккіо, агрокультурному та індустріальному центрі Емілії Романьї. Саме на цій землі помідори мають ще одну назву – “червоне золото”.  

Музей відслідковує події, які супроводжували історію експортованих сьогодні по всьому світу пармських помідорів, починаючи від технік вирощування. Представлено тут також реконструкцію старовинного заводу з консервування томатів та його столітню техніку.

Il Museo del salame 

Музей салямі працює у місті Феліно, розташованому між пагорбами та рівнинами в районі регіонального природного парку Boschi di Carrega.

Розташовані п’ять залів музею у підвалах чудового замку вісімнадцятого століття – castello di Felino. Його експонати розповідають не лише про сировину та процес виготовлення салямі, а й про прекрасну територію, на якій його продукують.

Коментарі