Італія багата на численні види меду, виняткові за своєю якістю і смаком, і які значно відрізняються один від одного завдяки різній основі. В Італії традиції бджільництва плетуться з часів Римської Імперії, де мед не тільки готували, а й відправляли на продаж в Грецію та Мальту. Але з часом його основну функцію підсолоджувача взяв на себе цукор.

На території Італії виробляється понад п’ятдесят типів меду. Кожен з регіонів готовий запропонувати свій особливий сорт з пилку місцевих рослин. Мешканці Тоскани, парку Мільярино, пропонують спробувати італійський традиційний мед з сицилійських будяків. Найвідоміші види меду з Італії: квітковий, каштанової, цитрусовий, з лаванди, з плюща (виключно солодкі на смак).

Монофлерноими, тобто зібраними з однієї рослини, медами славиться Італія. У передгір’ї П’ємонту виробляють натуральний «хвойний» мед, зібраний з «медяної роси» – того самого солодкуватого нальоту білого забарвлення, розташованого на соснових і ялинових гілках. Мед виходить темного забарвлення і є дуже в’язким, з унікальним, незвичайним присмаком, що нагадує варення з плодів інжиру. Жартома італійці кажуть, що хвойний мед призначений для тих споживачів, які не люблять солодкий продукт взагалі.

Найпоширенішим медом південних областей Італії називають цитрусовий мед. Великі апельсинові, мандаринові та лимонні плантації вважаються відмінними медоносами, і промислове виробництво медів переважає в основному на території Калабрії, де ці культури вирощують в масовій кількості. Рідкий, яскраво-жовтий, солодкий апельсиновий мед збирають на початку літа. З настанням осені консистенція продукту і колір змінюється. Мед кристалізується, починає ставати білим, але присмак і аромат цитруса зберігається, а ось гіркоти цедри немає зовсім.

На островах Сицилії та Сардинії взимку зацвітає суничне дерево. Дуже рідкісний і дорогий мед виробляють саме з нектару квіток суничного дерева. Таикй мед є самим гірким зі всіх медів, його смак подібний до меленого кавового зерна і полину одночасно. Спочатку мед дуже гіркий, але незабаром його пікантність перетворюється в щось незвичайне, тому мед суничного дерева особливо цінують гурмани.

В єдиному регіоні Італії, в Калабрії, виробляють яскравий, з насиченим смаком, м’ясним ароматом, багатий не тільки корисним ефірним маслом, але й має низку лікувальних властивостей – евкаліптовий мед.

Італійські високі стандарти вимагають постійного контролю, що гарантують повну відсутність додаткових обробок продукції по екстракції, декантування, фільтрації і кристалізації меду. Тому продукти не мають в складі пестицидних залишків і ветеринарних ліків. Для того щоб купити оригінальний італійський продукт досить перевірити чи є на ньому знак якості Італійської Федерації Бджолярів «miele italiano».

Коментарі