У різних куточках землі по своєму відбувається святкування Нового року. Однак, досить динамічно та насичено святкують Новий рік саме італійці, в яких існує безліч цікавих традицій. Більшість людей звикли вважати, що основною традицією в італійців є викидання з вікон домівок старих меблів.Але дана легенда є всього лиш перебільшенням і використовується суто для приваблення туристів. Насправді вона з’явилася завдяки італійській традиції купувати перед Новим роком нові речі та позбуватися старих.Однак через вікна їх ніхто не викидає.
Італійці надають перевагу зустрічати Новий рік у червоному, зокрема білизна та шкарпетки мають бути цього кольору.Так вони культивують свого Санта-Клауса, який у них має назву Санта-Боббо Натале і практично зовсім не відрізняється від першого.
Цікавим новорічним звичаєм в італійців є і саме застілля. Розпочинають вечерю, яку назвали на честь Святого Сильвестра біля дев’ятої години вечора і основною її особливістю є те, що на стіл кладуть біля семи страв. В порівнянні з українськими традиціями це зовсім не багато.Головна новорічна страва має назву сочевиця і за зовнішнім виглядом нагадує монетки.
На Новий рік італійці вживають багато горіхів та винограду. Особливо люблять родзинки, які їдять засохлими прямо на гронах винограду. Оскільки за своїм виглядом вони нагадують монети, то вважається хто з’їсть їх найбільше той стане багатим та успішним у Новому році.А після півночі починають їсти страви приготовлені зі свинячої голови.
Цікавим є те, що в Новорічну річ мешканці Італії не вживають страв із курки так, як вважають, що вона «спішить назад».

Кожен регіон країни по своєму відзначає Новий рік. У одних в Новорічну ніч вживають турецький горох, інші ж п’ють пиво. Пити шампанське у цей час в Італії не прийнято, це навіть сприймають за погану манеру так, як традиційним напоєм, який варто вживати у цю ніч вважається італійське вино.Після застілля італійці ідуть на нічну прогулянку. Для жителів Риму обов’язковим є вихід на центральну площу – Пьяцца дель Пополо. У Італії дуже люблять новорічні феєрверки, найкрасивіші з яких можна спостерігати у Неаполі.
У італійців існує повір’я, що в залежності від того кого першим зустрінеш під час прогулянки у Новорічну ніч таким і буде наступний рік.Дуже хороша прикмета зустріти першим старенького дідуся, а ще краще горбатого. Це гарантує, що прийдешній рік буде щасливим та благополучним. А от зустріти на вулиці маленьку дитину, священика або монаха не бажано.
Оригінальною новорічною традицією в італійців є принести першого січня свіжу воду, а найкраще джерельну.Існує навіть повір’я, що найкраще подарувати в цей день воду та оливкову гілочку.
В перший день Нового року в країні святкують Всесвітній день Миру, а у Ватикані проводиться меса. На обід заведено запікати індика.
Цього дня італійці не дарують подарунків, а от шостого січня діткам приносить даруночки добра Фея Бефана. На вигляд це старенька бабуся з гакоподібним носом, у довгому плащі, капелюхові з гострим кінцем та в дірявих шкарпетках. Слухняні дітки отримують від неї подарунки, а не дуже чемні-вуглинки.
Це одні із найцікавіших італійських традицій,які збереглися до сьогоднішніх днів.

Коментарі