Звичайно ж, ніяке свято не обходиться без рясного застілля, вишуканої і смачної їжі. Вечеря святого Сильвестра, як його називають італійці, починається за три години до кінця року і триває до початку Нового. Основний принцип вечері – все повинно нагадувати монети. Тому на столах присутні страви з сочевиці, горіхи, виноград, ікра, пироги, а також свинячі ніжки і голови. Ноги подають, коли проводжають минулий, а зі стравою з голови зустрічають щойно народжений Новий рік. Адже за повір’ям свиня дає рух вперед, на відміну від курки, яка поспішає назад. Тому ніколи в цей день ніхто не готує їжі з курятини.

До традиційних блюд відноситься жирна і гостра ковбаса зі свинини. Кожен італієць за традицією повинен з’їсти хоча б шматочок, щоб дотриматись звичаю. Особливу роль на святі грає і виноград, без якого Італія не Італія. Заздалегідь готуються дюжина виноградин, і з кожним ударом курантів з’їдається по одній. Якщо пожива останньої ягоди співпаде з останнім ударом і початком Нового року, то на людині прийде удача і буде супроводжувати весь рік. Після того, як годинник відбив 12 разів, в кімнаті вимикають світло і в темряві всі цілуються.

У деяких областях Італії в Новорічну ніч вважається поганим тоном пити шампанське, особливо французьке, вважаючи за краще своє рідне вино. В інших областях з останнім ударом годинника починають пити пиво. Новорічні звичаї настільки різноманітні, але всі єдині в одному – веселощі, застілля і море випивки.

Після рясного застілля весь італійський народ виходить на вулиці і починає веселитися. Небо буквально вибухає і переливається різнобарв’ям від петард, хлопавок і найкрасивіших салютів. Самі барвисті феєрверки можна побачити в Неаполі. А популярне місце Нового року – Рим, площа Пьяца дель Пополо.

Коментарі