Чимало закоханих в авто мрійників, вимовляючи слово авто, уявляють Ferrari. Отой надшвидкий кінь на колесах – один із найвідоміших світових брендів, який представляє не лише гарантію та престиж, а й якість – фундаментальну характеристику Made in Italy.

Ferrari та його засновнику Енцо Феррарі регіон Емілія-Романья – земля моторів присвятила музей у Модені. Музей Енцо Феррарі настільки видовищний та захоплюючий, що його складно назвати музеєм у класичному розумінні цього слова. 

Музейний комплекс створили завдяки реставрації будинку, в якому 1898 року народився Енцо Феррарі. І будинок, і майстерня залишилися неушкодженими разом з новою футуристичною дизайнерською будівлею, яка представляє “капот” Ferrari з алюмінію жовтого кольору – символічного кольору міста Модена і, насамперед, кольору обраного Енцо Феррарі як фон для скакуна.

На 2500 кв. метрах виставкових площ цих будівель, окрім постійної виставки, періодично проводяться важливі виставки, присвячені двигунам, як от 100 років Maserati. 

Головними героями експозицій є авто з колекцій та музеїв – символи великих італійських брендів. Автомобілі оточені криволінійними вітринами, в яких виставляється багата історична документація, предмети, різноманітні спогади та неопубліковані аудіо-відеоролики.

Одна із зон музею присвячена життю Енцо Феррарі. Фільм, який використовує аж 19 проекторів, розповідає про 90-річчя цього великого гонщика та констуктора. Не відчувається дефіциту предметів, фотографій та документів, аби згадати його історію через мотоспорт, місця, змагання, чоловіків, які його оточували: від дитини, яка на початку 1900-х відкрила мотогонки до конструктора та його тріумфів.

Заслуговує на увагу й ідеально відреставрована майстерня, у якій працював батько Енцо, Музей моторів Ferrari, з експозицією тих, які багато хто вважає справжніми творами мистецтва, і які дозволяють нам зрозуміти, чому Ferrari – унікальні авто.

Коментарі