На Лігурійському узбережжі, майже на межі Італія-Франція, розкинулося курортне містечко Алассіо. Алассіо належить до історичних міст світу, які, володіючи численними архітектурними пам’ятками, приковують до себе увагу туристів тим, що називають його символом. 

Мур у центрі Алассіо Muretto di Alassio поза конкуренцією з усіма його чиленними релігійними об’єктами, міськими палацами і навіть з “Torrione Saraceno”. 

Muretto di Alassio – стіна-“книга”, що береже пам’ять про визначних особистостей, які тут побували.   

Ідея Muretto di Alassio належить американському письменникові Ернестові Хемінгуею. А створив її художник і власник кав’ярні “Рим” Маріо Берріно, оздобивши кольоровими керамічними плитками стіну, заввишки півтора метра і шириною 50 м.

На плитках – записи зірок кіно, музики, літератури, мистецтва, шоу-бізнесу, моди, спорту, перенесені Берріно із книги відгуків кав’ярні “Рим”. Тут увіковічені імена Софі Лорен, Адріано Челентано, Луї Армстронга, Ернеста Хемінгуея, Жана Кокто, Валентіно…

У центрі стіни – скульптури закоханих. Їх називають іменами героїв давньої легенди – Алерамо і Аделасія. 

Алерамо і Аделасія – представники різних соціальних станів: він лицар імперської армії, вона – донька імператора Римської імперії. Хоробрий воїн завоював серце красуні, однак її розлючений батько не дав згоди на шлюб. Закохані втекли від імператорського гніву й загосподарювали у горах. Минуло багато літ до того часу, як імператор їх пробачив, подарувавши зятеві стільки землі, скільки той зміг об’їхати конем. Саме на цій землі, на узбережжі Середземного моря, згідно з оповідкою, Алерамо і Аделасія заснували містечко, знане сьогодні як Алассіо. 

На Муретто є чимало й інших цікавинок: поштова скринька для листів-зізнань, скульптура закоханих рибок, скульптура двох лелек… А поруч стіна “плаче” цілющою водою. 

Іноді Muretto di Alassio поповнюється новими експонатами. 

І щороку, вже понад половину століття, стіна Муретто стає подіумом для проведення конкурсу краси для підлітків “Міс Муретто”.

Коментарі