Неаполь – місто особливих настроїв, культури та власної історії. Комусь його несамовитий норов не до вподоби, але знайдеться багато й тих, хто не здатний встояти перед неаполітанським шармом.   

2019 року туристичний путівник Lonely Planet класифікував Неаполь як найкрутіше на даний момент місто. На такий високий щабель це давнє історичне місто на середземноморському узбережжі вознесли його сильний ідентичний дух, вулична культура та декадентська чарівність архітектури. 

У ХХ столітті Неаполь закохав у себе таких світових знаменитостей-авангардних інтелектуалів як американський письменник і журналіст Ернест Хемінгвей, американський митець україно-лемківського походження Енді Ворхол та чилійський поет, дипломат и політичний діяч Пабло Неруда. І сьогодні Неаполь зачаровує кожного, хто шукає місто з особливим характером. Сюди приїжджають за натхненням молоді художники та письменники. 

Уночі неаполітанці заповнюють  вулиці та бари на Piazza Bellini. Її західний бік окуповують студенти у Caffè Dell’Epoca, де лише за два євро аперетивлять знаменитим італійським шпрiцем, після чого прямують до афро ритмів Teranga.

Хто шукає коктейлі та живу музику, знайдуть вишукані бари на східній стороні площі, а саме Nea, що вдень працює як мистецька галерея, або потопаючу у зелені літературну кав’ярню Intra Moenia, яка є також видавництвом.  

Міські фасади прикрашає вуличне мистецтво місцевих та міжнародних талантів різного штибу, стилю та змісту – освідчення в коханні, графіті, протестні лозунги. Лише в Неаполі можна побачити єдину в Італії синьо-сіру мадонну із пістолем замість ореолу. 

Один із найвідоміших сучасних італійських поетів, письменник, сценарист та кінорежисер П’єр Пао́ло Пазолі́ні захоплювався здатністю Неаполя не піддаватися масовій споживацькій культурі та його безліччю маленьких незалежних бутіків, які існують і сьогодні. 

В одному анонімному міському подвір’ї ховається химерний Ospedale delle Bambole і елегантний бутік Materia Mediterranea, який продає предмети мистецтва, кераміку та прикраси ручної роботи. 

На вулиці Толедо “замешкали” антикварні предмети із золота та коралові коштовності від Леонардо Гайти. 

Знаний Неаполь також чоловічими ательє, такими як Mariano Rubinacci, Camiceria Piccolo та виробником парасольок Talarico. Вони століттями диктували стиль денді по всій Європі.

Коментарі