Хто з нас у дитинстві не зачитувався пригодами дерев’яного хлопчиська з носом, який у нього довшав від кожної озвученої неправди?

Дерев’яні скульптури Буратіно можна зустріти у різних населених пунктах Італії. Зокрема, на площі, поруч із залізничним вокзалом у п’ємонтівському містечку Варалло Сесія, у регіоні Умбрія біля дитсадка в Умбертіде, у міланському парку Маріттіма. 

Проте найбільшу шану дерев’яному хлопчику віддають у Тоскані. Саме з тосканської Флоренції походить Карло Лоренціні, знаний як Коллоді. Наприкінці ХІХ століття він написав “Пригоди Піноккіо” – один з найвідоміших у світі дитячих романів. 

Дитинство письменника пройшло у серці Тоскани, в середньовічному селі Коллоді, поблизу Пешіа, звідки походить його мама. Саме назву села автор взяв за свій псевдонім. На честь головного героя твору на хуторі Коллоді побудували Парк Піноккіо. Сьогодні ця місцевість відома як Країна Піноккіо

Село знаходиться на пагорбі і виглядає як водоспад невеликих будиночків, зведених на схилі. Тут збереглася стародавня фортеця, а Парк Піноккіо розташований поблизу історичної Вілли Гарзоні. 

Вілла Гарзоні стоїть на руїнах стародавнього замку. Її дивовижний сад вісімнадцятого століття з терасами, прикрашений чудовими прольотами сходів, статуй та фонтанів, зміксований з різних стилів, у якому переважає бароко. Сад Вілли Гарзоні занесений у список найгарніших садів Італії та Європи.  

Парк Піноккіо – музей під відкритим небом запрацював 1956 року. Задуманий як тематичний парк для дітей, він сильно різниться від звичайного парку розваг. Тут природа переплітається з мистецтвом, поетапно занурюючи відвідувачів в атмосферу улюбленої казки. У цьому місці трансформується в реальність романний будиночок Феї. Тут знаходяться Печера піратів, Змія з курячим хвостом та багато інших цікавих пам’яток. У парку працює музей Піноккіо. 

Автори парку-музею Піноккіо – великі скульптори ХХ століття: Еміліо Греко, Вентурино Вентурі, П’єтро Консагра, П’єтро Порчінаі, Джованні Мікелуччі, Марко Дзанузо. 

2017 року парк поповнився скульптурами Сімоне Аззурріні, Келлі Боршейм, Маріано Гуерр’єрі, Куміко Сузукі, Массімо Віллані та Сільвіо

Піноккіо мультфільми Україїнською

Пригоди Піноккіо (Карло Коллоді) Українською мовою – Аудіокнига

ПІНОККІО КАЗКА

Щоб ситати казку повністю про піноккіо, нам не вистачить цлої сторінки на цьому сайті, але ви можете прочитати тут

Коментарі